جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

برگزاری دوره‌های حرفه‌ای مربی‌گری به مدت 300 ساعت برای مربیان شاغل در فدراسیون‌های ورزشی

رئیس فدراسیون ووشو گفت: دوره‌های حرفه‌ای مربی‌گری رشته‌های ورزشی به مدت 300 ساعت به صورت نظری و عملی با ظرفیت محدود و شرایط خاص جهت مربیان شاغل در فدراسیون‌های ورزشی برگزار می‌شود.

1402/11/14
12:58

امیر صدیقی رئیس فدراسیون ووشو در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: فدراسیون ووشو و دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به نیاز امروز ورزش برای به روز بودن مربیان و حضور موفق‌تر یك دوره مربیگری حرفه‌ای را تعریف كرده است. برای این دوره تخصصی برای هر رشته ورزشی با حضور مدرسین و متخصصین و افراد كارآمد و اساتید به نام و شناخته شده در دانشگاه‌ها، موضوعات مهم ورزشی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: مربیان بومی لازم است كه به روز شوند. در این دوره‌ها دروس به مدت 300 ساعت به صورت عملی و نظری تدریس می‌شود و دروس آن مشخص شده است.

صدیقی گفت: مهم‌ترین موضوعاتی كه به صورت تخصصی در این دوره‌ها تدریس می‌شود آنالیز بازیكن، آنالیز بازی، روش‌های اصلاح تكنیك، روش‌های شناسایی استعدادیابی، علم تمرین مربیگری در بازی است همچنین موضوعات پیشگیری و اصول مواجهه با آسیب‌های ورزشی، تغذیه ورزشی، روانشناسی در ورزش، بحث‌های روز ورزش مانند تكنولوژی نوین ورزش، اخلاق در ورزش، حقوق در ورزش، مدیریت مهارت ارتباط با رسانه‌ها موضوعاتی است كه در كنار موضوعات فنی تدریس خواهد شد.

رئیس فدراسیون ووشو افزود: این دوره‌ها برای سایر رشته‌ها هم قرار است برگزار شود. مربیانی كه در تیم‌های ملی و لیگ‌های برتر سال آینده حضور دارند، باید در این دوره ثبت نام كنند. در این دوره‌ها علاوه بر ارتقای دانش فنی و معرفی افراد متخصص به جامعه ورزش، مدرك معتبر مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات در سطح فوق لیسانس در اختیار مربیان قرار می‌گیرد. شرایط لازم برای حضور در این دوره‌ها داشتن حداقل مربیگری درجه یك و همچنین تعیین تكلیف نظام وظیفه برای آقایان جز شرایط خاص است. امیدواریم با برگزاری این دوره‌ها، مربیان با دانش فنی بهتر و آشنا به اصول زیرساختی ورزش در اختیار خانواده ورزش قرار بگیرد.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)