جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

رحیمی: با برگزاری 4 رویداد بین‌المللی در خانه تكواندو كمترین هزینه و بیشترین استفاده را بردیم

دبیر فدراسیون تكواندو گفت: با برگزاری رویدادهای بین‌المللی در خانه تكواندو
در بهمن‌ماه كمترین هزینه را كردیم ولی بیشترین استفاده را بردیم.

1402/12/05
15:19

اصغر رحیمی دبیر فدراسیون تكواندو در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش در مورد چهار رویداد بین‌المللی كه به میزبانی خانه تكواندو برگزار شد، بیان كرد: مسابقات 10 روز بود ولی حداقل از سه ماه پیش ستادهای برگزاری مسابقات را تشكیل دادیم. تیم‌ها در بخش‌های اسكان، بین الملل، حمل و نقل فنی و بخش‌های دیگر فعال شدند. میزبانی مسابقات خیلی متفاوت و با نظم بود و با توجه به رعایت استانداردهای مد نظر فدراسیون جهانی كار بسیار سختی بود.

رحیمی در مورد منفعت میزبانی مسابقات بین‌المللی برای ایران اظهار كرد: یكی از دلایل این است كه زیرساخت‌ها تقویت می‌شود و آماده‌سازی انجام می‌گیرد. سالن ما كاملاً متفاوت شد. تعمیرات، نوسازی، خریدهای جدید و وی‌آی‌پی را نیز تعویض كردیم. درست است كه این زیرساخت‌ها برای مسابقات انجام شد ولی از این به بعد در اختیار ورزشكاران خودمان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: مورد بعدی این است كه مسابقات را طوری برنامه‌ریزی كردیم و فدراسیون جهانی و اتحادیه آسیا را متقاعد كردیم كه مسابقات در سال میلادی 2024 برگزار شود كه امتیازات برای المپیك 2028 لس‌انجلس جمع شود و همچنین بچه‌ها در رنكینگ المپیك 2024 در جایگاه بهتری قرار بگیرند و امتیازات خوبی را جمع آوری كنند.

رحیمی افزود: مهم‌ترین علت میزبانی این مسابقات این بود كه ما برای گرفتن امتیاز باید كلی هزینه می‌كردیم و كلاً 8 نفر را برای گرفتن 20 امتیاز به كشورهای اروپایی با هزینه‌های سنگین اعزام می‌كردیم ولی با هزینه میزبانی همه بچه‌ها را در بخش دخترها و پسرها شركت دادیم و در اصل با كمترین هزینه بیشترین استفاده را بردیم.

وی افزود: با توجه به اینكه در تركیه و یك كشور دیگر هم رویدادهایی بین المللی برگزار می‌شد ولی 1000 نفر در این مسابقات شركت كردند. سختی‌ها در بخش پارا بسیار نمایان بود. تیم‌های خوبی از مكزیك، روسیه، چین تایپه و كره‌جنوبی برای گرفتن امتیاز آمده بودند.

دبیر فدراسیون تكواندو در مورد میزبانی مسابقات جهانی در ایران اعلام كرد: زیرساخت‌ها برای میزبانی مسابقات جهانی فراهم است ولی با توجه به محدودیت‌هایی كه داریم باید این مسابقات فقط در بخش مردان یا فقط در بخش بانوان برگزار شود كه برای این موضوع باید فدراسیون جهانی را متقاعد كنیم.

رحیمی در آخر گفت: دو بازیكن ما آرین سلیمی و مبینا نعمت‌زاده 26 و 27 اسفند برای گرفتن سهمیه المپیك به مسابقات اعزام می‌شوند كه امیدواریم هر دو سهمیه المپیك را كسب كنند.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)