جهان ورزش (بسكتبال) چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

سلیمیان: به دلخواه باشگاه‌ها داور انتخاب نمی‌كنیم

سرپرست كمیته داوران فدراسیون بسكتبال گفت: سعی می‌كنیم داورانی انتخاب كنیم كه حساسیت روی آنها نباشد و این طور نیست كه به دلخواه باشگاه‌ها داور انتخاب كنیم.

1401/01/24
09:31

فریدون سلیمیان سرپرست كمیته داوران فدراسیون بسكتبال در گفت و گو با برنامه جهان ورزش رادیو روزش كه به بسكتبال اختصاص داشت، گفت: هر روزی كه مسابقه برگزار می‌شود كوبل داوری ما مسابقه قبلی را آنالیز می‌كند و آن چیزی كه برای سلامت داوری است را انجام می‌دهد تا اشتباه كمتری در مسابقات باشد و سعی می‌كند مسابقه با سلامت برگزار شود.

وی ادامه داد: هر روزی كه بازی داریم حداقل نزدیك سی ساعت یا دو روز قبل داوران از بازی بعدی خود خبر دارند. با توجه به تعداد داوران محدودیت‌هایی داریم و دو الی سه داور هم به صورت استندبای هستند.

سرپرست كمیته داوران فدراسیون بسكتبال اظهار كرد: ما سعی می‌كنیم داورانی انتخاب كنیم كه حساسیت روی آنها نباشد و این طور نیست كه به دلخواه باشگاه‌ها داور انتخاب كنیم. داوران ما با باشگاه‌ها مشكل ندارند. وقتی داوری را انتخاب كنیم دیگر آن را تغییر نمی‌دهیم.

سلیمیان افزود: مسابقات ما در بالاترین سطح ممكن است. داورانی كه در این یك سال خوب بودند بیشتر استفاده می‌شوند، اما این طور نیست كه فقط از چند نفر استفاده كنیم. ما در این مرحله 17 الی 18 نفر را داریم و از آنها استفاده می‌كنیم.

وی در پایان گفت: هر بازی كه انجام شود بعد بازی كلیپ‌های آن آماده می‌شود و با حضور داوران قضاوتها آنالیز می‌شود البته داوران ما دارند خوب كار می‌كنند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسكتبال)