جهان ورزش (بسكتبال) چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

ارمغانی: با تمركز و آنالیز چین را خواهیم برد

برنامه جهان ورزش امروز با حضور ارمغانی سرمربی تیم ملی بسكتبال به تحلیل و بررسی وضعیت تیم ملی پرداخت.

1401/08/18
14:29

سعید ارمغانی سرمربی تیم ملی بسكتبال مهمان ویژه امروز برنامه جهان ورزش رادیو ورزش در خصوص پنجره پنجم مسابقات بسكتبال اظهار كرد: به دنبال جوانگرایی در تیم ملی هستیم. در بازی جمعه با تیم قدرتمند چین، با آنالیز و تمركز به دنبال پیروزی هستیم.

عباس مرشدی سرمربی و كاپیتان سابق تیم ملی بسكتبال دیگر مهمان برنامه جهان ورزش(بسكتبال) بیان كرد: حضور ارمغانی در تیم ملی تغییرات خوبی ایجاد كرد چراكه خودش عضو تیم ملی بود و مشكلات و مسائل را می‌دانست و تركیبی از بازیكنان جدید و قدیم ایجاد كرد و جامعه بسكتبال باید صبوری كند تا نتایج را ببینیم.

ارمغانی درباره جوانگرایی در تیم‌ملی تصریح كرد: در كنار توجه به نتیجه گرایی در مسابقات باید به پشتوانه سازی و جوانگرایی روی می‌آوردیم. الان جوان‌های موثری در اردو داریم.

وی درباره دوازده نفر انتخابی تیم ملی گفت: هجده نفر اول به اردو به دعوت شدند و بعد از آن چهارده نفر در یك مرحله انتخاب شدند و امشب دوازده نفر انتخابی را اعلام خواهیم كرد.

سرمربی تیم ملی بسكتبال افزود: در كنار تیم ملی، تیم ایران نوین را راه انداختیم كه حداكثر بیست و پنج سال دارند. این تیم قبلا با عنوان تیم ب شناخته شده بود. برنامه مدونی برای جام جهانی آماده كرده ام كه به امید خدا اگر صعود كنیم برنامه را اجرا كنیم.

مرشدی در ادامه برنامه درباره زمان‌دهی به بازیكنان جوان گفت: آیا ضریب اطمینان در جوانان وجود دارد؟ تغییرات را در بازی‌های قبل دیدم و سوال این است كه با استعدادیابی صورت گرفته آیا برترین‌های لیگ دعوت شدند؟

ارمغانی در جواب این سوال گفت: بسكتبال مدرن فقط به دنبال میانگین قد بالا نیست. دو مسابقات تداركاتی با ژاپن داشتیم. قدم اول را برداشتیم تا جوان های بااستعداد را وارد تیم ملی كنیم.

سرمربی تیم ملی بسكتبال در خصوص نسل جدید قدبلند برای پوینت‌گارد تصریح كرد: كسانی مثل امینی نزدیك دو متر قد دارد، گریگوریان گارد راس با قد دومتر در حال آماده سازی است. این موضوع احتیاج به زمان دارد. تداوم كار باید باشد تا به بهره‌برداری برسد.

وی درباره بازی با چین بیان كرد: چین از قوی ترین های آسیایی بوده و هست و لیگ بسیار قوی دارد. كار سختی در برابر چین داریم چراكه چین به این برد احتیاج دارد. امیدوارم با آنالیزها و تحلیل‌ها و تمركز بتوانیم ببریم. پتروویچ كه هشت سال در تیم چین بوده برای آنالیز بهتر به كمك ما آمده است.

مرشدی درباره تعطیلی لیگ برای مسابقات تیم ملی گفت: این موضوع اجتناب ناپذیر است و در همه دنیا این امر وجود دارد. تعطیلی لیگ به معنی تعطیلی تمرین نیست. از طرفی مصدومین بهتر می‌شوند. بازیكنان تیم ملی احتیاج به زمان بیشتری دارند تا بتوانند از لحاظ فكری با هم، همسو شوند.

ارمغانی گفت: در كشور های اروپایی لیگ را دیرتر تعطیل می‌كنند. به دلیل حساسیت این پنجره برای ما، با كمك سازمان لیگ زمان بیشتری به تیم‌ملی داده شد و لیگ زودتر تعطیل شد. در آینده می‌شود تجدید نظر كرد چرا كه زمان می‌تواند كوتاه‌تر باشد.

جهان ورزش هر روز ساعت 9:00 و 15:00 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسكتبال)