ورزش ایران (بسکتبال) چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

نگاهی به رقبای بسکتبال ایران در جام جهانی

برنامه "ورزش ایران بسکتبال" چهارشنبه 6 شهریور، با عنایت الله آتشی، کارشناس و پیشکسوت بسکتبال، درباره حریفان تیم ایران در جام جهانی به گفتگو پرداخت.

1398/06/06
13:50

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ عنایت الله آتشی، کارشناس و پیشکسوت بسکتبال، در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه از شنبه رقابتهای جام جهانی شروع می شود، نظر شما درباره تیم های هم گروه چیست، عنوان کرد: جام جهانی قرار بود سالهای زوج برگزار شود؛ اما این دوره به لحاظ مقارن بودن با مسابقات جام جهانی فوتبال به سال فرد افتاده که انتخابی المپیک هم است.
بازی اولمان با پورتوریکو است. خیلی افراد اعتقاد دارند که شاید شناخت کافی نسبت به این تیم نداشته باشیم. این تیم از منطقه آمریکاست و 62 سال قدمت دارد؛ اما قدمت ما 75 سال است. پورتوریکو در مسابقات المپیک و جهانی بیشتر از ما حضور داشته است. این کشور در مسابقات المپیک 9 مرتبه و جهانی 14 مرتبه شرکت کرده است؛ ضمن اینکه در مسابقات منطقه خودش صاحب افتخاراتی است. بنابراین پورتوریکو تیمی است که مانند ما برای رسیدن به مرحله دوم تلاش می کند.
وی تصریح کرد: یک فرصت طلایی نصیب ما شده که در رقابتهای جام جهانی علاوه بر اینکه به دنبال رتبه برتر هستیم به مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی هم توجه کنیم. این دوره سومین دوره ای است که افتخار حضور در جام جهانی را پیدا می کنیم. امیدوارم که امسال رتبه بهتری بدست بیاوریم و به مرحله دوم برویم؛ در مرحله دوم بازیهای خوبی را انجام بدهیم؛ چراکه می توانیم به عنوان تیم اول آسیا راهی بازیهای المپیک 2020 ژاپن شویم.
آتشی، به دشواری رقابتهای پیش رو اشاره کرد و گفت: اینطور نیست که تنها ما به مرحله دوم فکر می کنیم؛ هم پورتوریکو و هم تونس به دنبال ورود به مرحله دوم هستند. بحث اسپانیا جداست. اسپانیا یک تیم کاملاً قدرتمند و حرفه ای است که بازیکنان شاخص و لیگ معتبری دارد؛ بسکتبالش متفاوت است و رنکنیگ دوم جهان دارد. درباره اسپانیا بحثمان بر این است که بتوانیم بازی قابل قبولی انجام بدهیم؛ اما برای رفتن به المپیک و مرحله دوم و رسیدن به رتبه بالاتر نسبت به 2 دوره گذشته، باید رقابت بسیار سخت و سنگینی داشته باشیم.
برنامه ورزش ایران بسکتبال، با اجرای محمودوند و کارشناسی گل محمدی، روزهای چهارشنبه ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسکتبال)