جهان ورزش (والیبال) پنج شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(واليبال)

داورزنی: برای تیم ملی یك مربی با تجربه می‌خواهیم

رئیس فدراسیون والیبال گفت: برای تیم ملی یك مربی می‌خواهیم كه تجربه المپیك، مدیریت، شیوه رهبری و روانشناسی كامل و همچنین فرصت لازم و كافی را داشته باشد.

1402/07/20
14:17

محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش ضمن عذرخواهی از مردم به خاطر باخت‌های تیم ملی والیبال بیان كرد: بعد از المپیك توكیو با توجه به اینكه در پایه جوانان از كادر ایرانی استفاده كردیم و قهرمان شدیم تصمیم بر این شد كه برای بزرگسالان نیز از یك كادر فنی ایرانی استفاده كنیم كه از همان ابتدا بحث‌های مختلفی مطرح بود، یك عده می‌گفتند كه فرصت تجربه اندوزی را به كادر ایرانی بدهیم و یك عده هم با توجه به شرایط و تقابل با تیم‌های قدرتمند می‌گفتند كه از مربی خارجی استفاده كنیم و كادر تیم ملی باید تقویت شود.

داورزنی ادامه داد: موضوع ما مربی خارجی و داخلی نیست، خیلی از تیم‌های مطرح دنیا با مربی‌های غیروطنی نتیجه گرفتند.

وی اضافه كرد: با توجه به شرایط تیم ملی و تغییر نسل و فرصت به جوان‌ترها ما در دو لیگ مهم شركت كردیم، فراز و نشیب‌هایی داشتیم و مسیری را طی كردیم كه با توجه به اینكه اساساً مدل رنكینگ تغییر كرده با رده یازدهم وارد مسابقات انتخابی المپیك شدیم.

رئیس فدراسیون والیبال تصریح كرد: ما در مسابقات آسیایی منتظر طلای كاروان بودیم. بازی‌های آسیایی برای خود بازیكن‌ها هم انگیزه بود تا از امتیازات تیم ملی برای خودشان استفاده كنند. قرار بود برای بازی‌های آسیایی و انتخابی المپیك دو تیم جداگانه را انتخاب كنیم ولی عده‌ای گفتند كه در هر دو تورنومنت از یك تیم استفاده شود.

داورزنی گفت: مسئله باخت نیست، مسئله خوب بازی نكردن و شرایط روحی و روانی بد تیم ملی بود. بچه‌هایی كه قبلاً لهستان را برده بودند، آمدند و بازی را به اوكراین واگذار كردند. دو سالی است كه شرایط تیم از لحاظ روحی و روانی خوب نبود و تیم خوب بازی نمی‌كرد و ما نمی‌توانستیم وسط تورنومنت‌ها بعد از بازی‌های آسیایی كادر فنی را تغییر دهیم. شرایطی كه بر تیم حاكم بود از لحاظ روحی و روانی اجازه تغییر در كادر فنی را به ما نمی‌داد.

رئیس فدراسیون والیبال افزود: ما به مربیان خارجی هم یكی دو سالی فرصت داده بودیم و یك عده می‌گفتند كه چرا به مربی ایرانی فرصت نمی‌دهیم. من هم از مردم عذرخواهی می‌كنم كه انتظاری كه داشتند را نتوانستیم برآورده كنیم و و شهد شیرینی قهرمانی جوانان و نوجوانان در سایه این ناكامی‌ها محو شد.

وی اظهار كرد: در حال حاضر مشغول بازنگری هستیم و در چند روز آینده جلسات مختلفی با مسئولین وزارت ورزش و كمیته فنی و كارشناسان خواهیم داشت تا استراتژی آینده والیبال را به خوبی بررسی كنیم.

داورزنی ضمن اینكه نباید تمام تقصیرها را گردن سرمربی بیندازیم، ادامه داد: وقتی از كادر فنی حمایت می‌كنیم باید از پیشنهادات سرمربی هم حمایت كنیم و ما پیش بینی نمی‌كردیم كه این اتفاقات بیفتد.

وی بیان كرد: در چهار تورنومنتی كه شركت كردیم نتوانستیم به یك تركیب با ثبات برسیم و 40 امتیاز در رنكینگ از دست دادیم. ما بازیكنان خوبی داریم و باید از ظرفیت بازیكنان استفاده كنیم.

رئیس فدراسیون والیبال بیان كرد: مذاكراتی با برخی مربیان انجام شده كه خیلی از آنها قرارداد دارند و فعلاً نمی‌توانند با ما كار كنند. یك مربی می‌خواهیم كه تجربه المپیك، مدیریت، شیوه رهبری و روانشناسی كامل و همچنین فرصت لازم و كافی داشته باشد. با مربی شش ماهه موافق نیستم و برنامه ما با برای یك مربی باید چهار الی پنج ساله باشد.

وی افزود: اولویت ما این است كه كادر ما آزاد باشد و جای دیگری نباشد. علی‌القاعده بسیاری از مربیان تا اواخر اردیبهشت درگیر مسابقات خودشان هستند. یك مربی می‌خواهیم كه از اواسط لیگ به ما بپیوندد.

داورزنی در پایان گفت: مهم این است كه شرایطی ایجاد كنیم كه حتی اگر تیم ببازد مردم از بازی بچه‌ها لذت ببرند. مردم امسال از شیوه بازی بچه‌ها عصبانی شدند.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(والیبال)