جهان ورزش (والیبال) پنج شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(واليبال)

اشتباهات داوری بر علیه سایپا و اعتراض پیمان اكبری

برنامه "مجله والیبال" پنج شنبه 20 دی، با پیمان اكبری، سرمربی تیم سایپا، درباره حواشی دیدار با خاتم اردكان و شرایط تیم گفتگو كرد.

1397/10/22
09:57

به گزارش رادیو ورزش؛ پیمان اكبری، سرمربی تیم سایپا، در پاسخ به این سوال كه در دیدار دیروز برابر خاتم اردكان چه مسئله ای باعث ناراحتی شما شد، اظهار داشت: ما تا قبل از این بازی شاید 7 باخت داده بودیم و من در هیچ یك از این بازیها به داوری اعتراض نكرده بودم؛ اما بازی دیروز خیلی نزدیك بود و اگر قرار باشد در امتیازات نهایی داور خواسته یا ناخواسته اشتباهاتی كند كه به ضرر یك تیم شود، طبیعی است كه اعتراضی را شاهد خواهد بود. ما هم در شرایط حساسی هستیم؛ استرس داریم و برای دستیابی به اهدافمان تلاش می كنیم؛ اگر داور به راحتی از حق ما بگذرد، مطمئناً نمی توانیم برنده باشیم.
اكبری، در ادامه گفت: بنده به شخصه هیچ وقت نمی خواهم داوری به سود تیم ما سوت بزند؛ ولی می خواهم عدالت اجرا شود و حق تیمی پایمال نشود. اتفاقاتی كه دیشب در پایان ست اول و ست دوم رخ داد، اتفاقاتی است كه نمی دانم درباره آن چه چیزی بگویم. اگر یك داور بین المللی شهامت این را نداشته باشد كه در امتیازات حساس هر بازی قانون را اجرا كند، همین اتفاقات رخ خواهد داد. به اعتقاد من اگر این مشكلات حل شود، هیچ یك از جنجال هایی كه در لیگ برتر شاهد هستیم، اتفاق نمی افتد.
وی، در تشریح یكی از مسائلی كه در دیدار روز گذشته برابر تیم خاتم اردكان پیش آمد، عنوان كرد: در امتیاز پایانی داور یك خطا از تیم من گرفت و بازی را تمام كرد؛ در حالیكه توپ اصلاً به دست دفاع من نخورده بود. در امتیاز پایانی ست دوم هم یك خطای دو ضرب رخ داد كه داور اصلا خطا نگرفت. نمی دانم آیا فرهاد شاهمیری (داور مسابقه) با تیم من مشكل داشت كه هر یك از بازیكنانم می خواستند با او صحبت كنند، طوری برخورد می كرد كه انگار میدان جنگ بود.
البته شاید مسائلی كه دیروز رخ داد، تحت تأثیر مسابقه هفته گذشته بود كه اتفاقات بدی برای تیم یزد افتاده بود. به نظرم یك جاهایی قصد جبران داشتند و چیز دیگری به ذهنم نمی رسد.
سرمربی تیم سایپا، در پاسخ به این سوال كه به نظر شما 8 شكستی كه در 17 هفته بدست آمده، عادی است، اظهار كرد: متأسفانه امسال مشكلات زیادی برای ما پیش آمد. بازیكنان زیادی از ما آسیب دیدند و تمامی بازیكنان را در اختیار نداشتیم. هفته پنجم مسابقات پاسور اول تیم جدا شد و تا آخر نیم فصل اول با پاسور دوم بازی را ادامه دادیم. از نیم فصل دوم شرایط را تغییر دادیم و امیر حسینی را به خدمت گرفتیم؛ اما هنوز به هماهنگی لازم نرسیده ایم و طبیعی است كه چند هفته ای را اینطور پشت سر بگذاریم. مطمئنم كه در پلی آف نتیجه ای متفاوت را كسب خواهیم كرد؛ البته به شرط اینكه اتفاقاتی كه دیروز برای ما به وجود آوردند را در آینده ایجاد نكنند. انشالله با كمك مسئولین باشگاه بتوانیم مبالغی را به بازیكنان پرداخت كنیم تا از نظر روحی و روانی هم به آمادگی لازم برسند.
برنامه "مجله والیبال" با اجرای اسكویی و كارشناسی شاكری، كاری از گروه مسابقات ورزشی، پنج شنبه هر هفته از ساعت 9:05 تا 10:00 از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(والیبال)