جهان ورزش (والیبال) پنج شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(واليبال)

نقدی بر رقابتهای لیگ دسته یك والیبال


برنامه "مجله والیبال" پنج شنبه 25 بهمن، با عباسعلی میرحسینی، مربی تیم شهداب یزد، درباره نحوه برگزاری مسابقات لیگ دسته یك گفتگو كرد.

1397/11/27
08:23


به گزارش رادیو ورزش؛ عباسعلی میرحسینی، مربی تیم شهداب یزد، در ارتباط با برنامه و اهداف این تیم اظهار داشت: با توجه به پروسه 10 ساله ای كه باشگاه شهداب یزد در نظر گرفته است، نیم نگاهی به لیگ برتر داریم؛ اما بحث اصلی مان، بحث سازندگی بازیكنان بومی است و سعی مان بر این است كه در طول 10 سال بیشتر وقتمان را روی سازندگی بازیكنان بومی، كشف استعدادها و فرهنگ سازی والیبال بگذاریم و انشالله یزد را یكی از قطب های والیبال كنیم.
وی، درباره شهداب یزد و مدت قرارداد خود با این تیم گفت: این تیم زیر نظر یك شركت خصوصی است كه كار اصلی این شركت استخراج معادن است. بنده با این شركت یك قرارداد 10 ساله بسته ام.
میرحسینی، در پاسخ به این پرسش كه از نظر شما به لیگ یك ما چه ایراداتی وارد است و آیا در دور مقدماتی بازیكنی را مشاهده كردید كه توانمندی حضور در اردوی تیم ملی را داشته باشید یا خیر، بیان كرد: ما در گروهی بودیم كه 3 تیم از 4 تیم یعنی سپاهان اصفهان، صنایع اردكان و شهداب یزد احتمال حضورشان در جمع 4 تیم برتر بیشتر است.
وی، در انتقاد به نحوه برگزاری رقابتهای لیگ دسته یك بیان كرد: من فكر می كنم اگر فدراسیون والیبال با شناخت بیشتری روی تیم های دسته یك برنامه ریزی كند، لیگ جذابتری را شاهد خواهیم بود. بهتر است كه تیم های زیادی در لیگ دسته یك حضور پیدا نكنند. اگر دسته یك سازماندهی شود و مانند لیگ برتر 12 تیم داشته باشیم و تمام مسابقات مانند لیگ برتر برگزار شود، می تواند پشتوانه بسیار خوبی برای تیم ملی مان باشد.
بنده شیوه برگزاری مسابقات را نپسندیدم؛ البته احترام زیادی برای فدراسیون والیبال و سازمان لیگ قائل هستم و این تنها یك نظر است. به اعتقاد من شاید فدراسیون والیبال در شروع كار شناختی روی تیم ها نداشت؛ اما اكنون شناخت خوبی دارد و بهتر است 10 تا 12 تیم دسته یك شوند و بقیه تیم ها در دسته دو بازی كنند.
برنامه "مجله والیبال" با اجرای اسكویی و كارشناسی شاكری، پنج شنبه هر هفته از ساعت 9:05 تا 10:00 از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(والیبال)