جهان ورزش (والیبال) پنج شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(واليبال)

انگیزه روحی و روانی بالای تیم مهمترین عامل برد پیام مشهد

برنامه "مجله والیبال" پنج شنبه 2 اسفند، با قوچان نژاد، سرمربی تیم پیام مشهد، درباره عوامل تأثیر گذار در پیروزی تیم برابر فولاد سیرجان گفتگو كرد.

1397/12/04
09:00

به گزارش رادیو ورزش؛ قوچان نژاد، سرمربی تیم پیام مشهد، در ارتباط با برنامه های آمادگی تیم قبل از دیدار با فولاد سیرجان گفت: به نظرم سیرجان تنها تیم متوحل شده دور برگشت بود و نتایج خوبی كسب می كرد؛ حتی جای ما هم در هفته آخر گرفت. سیرجان تیمی است كه از ملی پوشان ارزنده گذشته و جدید استفاده می كند و شرایط بسیار خوبی دارد. می دانستیم كه كار سختی داریم؛ اما مهمترین فاكتوری كه ما داشتیم، بالا نگه داشتن انگیزه روحی و روانی تیم بود.
جدای از مبحث فنی كه یك سری نكات ضعف و قوت تیم خودمان و تیم حریف را ارزیابی كرده بودیم و در برنامه های تمرینی پیاده شده بود، بحث روحی و روانی را خیلی خوب مدیریت كردیم و بازیكنان را با انگیزه ای بالا به زمین سیرجان فرستادیم. گرچه گیم اول را تحت فشار روانی بالای تماشاچیان و فشار شدید تیم پر انرژی سیرجان بودیم و نتیجه را واگذار كردیم؛ اما از اواخر گیم اول رفته رفته تقریباً خوب مدیریت كردیم و در گیم دوم توانستیم با زدن سرویس های فوق العاده هدف دار و زهری به نتیجه دلخواه برسیم. اولین كاری كه انجام دادیم، از كار انداختن خط سرعت تیم حریف بود. بعد از اینكه حریفان به منطقه 2 و 4 رفتند، دفاع روی تور ما خیلی خوب عمل كرد و به طبع این دفاع، توپ گیری داخل زمین و دفاع عقب زمین خیلی خوب كار كرد. تقریباً در 3 گیم آخر فوق العاده با ثبات این روند را ادامه دادیم و یك پیروزی ارزشمند را بدست آوردیم.
قوچان نژاد، در پاسخ به این سوال كه شما به عنوان سرمربی یك تیم شهرستانی، آیا با این برنامه كه بازیهای مرحله نیمه پایانی طی روزهای اول، پنجم و هشتم اسفند برگزار شود موافق هستید، بیان كرد: به نظرم در این برنامه اجحافی در حق شهرستانی ها به ویژه شهرهایی مثل آمل، گنبد و خاتم اردكان می شود كه باید چند مسیر را بروند. ما هم ایده آل نیستیم؛ اما شرایطمان باز بهتر از این شهرهاست.
به اعتقاد من در این تصمیم و حداقل در بحث 4 تیم نهایی باید بازنگری صورت بگیرد. امیدوارم روز دوشنبه در جلسه مسئله بهتر بررسی شود و منطقی تر این است كه حقی از شهرستان ها ضایع نشود.
برنامه "مجله والیبال" با اجرای اسكویی و كارشناسی شاكری، پنج شنبه هر هفته از ساعت 9:05 تا 10:00 از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(والیبال)