جهان ورزش (والیبال) پنج شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(واليبال)

وضعیت ملی پوشان نوجوان برای حضور در رقابتهای جهانی والیبال


برنامه "مجله والیبال" پنج شنبه 9 اسفند، با محمد وكیلی، سرمربی تیم ملی نوجوانان، درباره شرایط تمرینی تیم ملی نوجوانان و اردوهای درنظر گرفته شده به گفتگو پرداخت.

1397/12/11
09:20


به گزارش رادیو ورزش؛ محمد وكیلی، سرمربی تیم ملی نوجوانان، در ارتباط با میزان آمادگی و برنامه های تیم برای حضور در مسابقات جهانی بیان كرد: اولین اردوی ما از چهارم ماه جاری شروع شده است و تا 26 اسفند ادامه خواهد داشت. مجموعاً 9 اردو داریم كه اردوی پایانی به مسابقات جهانی وصل می شود. 24 مرداد به مسابقات جهانی اعزام می شویم و یك هفته زودتر در تونس حضور پیدا خواهیم كرد.
با توجه به اینكه شاكله تیم ملی نوجوانان را در قالب تیم درنا قرار دادیم و 24 بازی سنگین در لیگ برتر داشتیم، خداروشكر از این مسابقات تجربه و دستاورد خوبی بدست آوردیم. در حال برنامه ریزی هستیم تا انشالله در مسابقات جهانی عملكرد خوبی داشته باشیم.
وی، در ادامه گفت: در جلسه ای كه با كولاكوویچ برگزار كردیم، مباحثمان بیشتر بر این بود كه برای آینده تیم های ملی نوجوانان، امید و بزرگسالان بازیكنانی را بسازیم كه كیفیت بازیكن بین المللی شدن را داشته باشند. بر همین اساس سعی كردیم بلند قامت ترین بازیكنان را انتخاب كنیم. این تیم، تیمی است كه امید به آینده شان داریم. انشالله با تلاش بیشتر و حمایت های فدراسیون بتوانیم عملكرد خوبی داشته باشیم و از عنوان قهرمانی دفاع كنیم؛ هرچند كه در سطح نوجوانان دست به دست شدن عنوان ها خیلی زیاد اتفاق می افتد و این نشان می دهد كه باید تلاشمان را زیاد كنیم تا انشالله غافلگیر نشویم.
وكیلی، در پاسخ به این سوال كه تركیب تیم اصلی چه زمانی مشخص می شود و تا آن زمان از چه تعداد بازیكنی به اردوی تیم ملی دعوت خواهید كرد، اظهار داشت: معمولاً بین مسابقات آسیایی و جهانی حدود 20 تا 30 درصد بازیكنان تغییر پیدا می كنند. ما همه مسابقات نوجوانان باشگاه های كشور و لیگ برتر را پیگیری كردیم؛ زیرا ما دوست داریم پیراهن تیم ملی را به بازیكنانی بدهیم كه شایسته باشند و بتوانند برای كشورمان افتخارآفرینی كنند. برای ما استان، شهرستان و روستا هیچ تفاوتی ندارد و هر كسی كه بهتر باشد را برای تیم انتخاب خواهیم كرد. اولویت اول ما شرایط فیزیكی است كه بازیكن باید دارا باشد؛ علتش هم این است كه ما مقطعی نگاه نمی كنیم و فقط به شرایط فعلی توجه نداریم.
برنامه "مجله والیبال" با اجرای اسكویی و كارشناسی شاكری، پنج شنبه هر هفته از ساعت 9:05 تا 10:00 از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(والیبال)