جهان ورزش (والیبال) پنج شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(واليبال)

راز موفقیت ورامینی ها برابر ژاپن در فینال باشگاه های آسیا

برنامه "ورزش ایران والیبال" پنج شنبه 12 اردیبهشت، با رحمان محمدی راد، سرمربی تیم شهرداری ورامین، درباره مسابقات باشگاه های آسیا و عملكرد بازیكنان این تیم به گفتگو پرداخت.

1398/02/14
08:25به گزارش رادیو ورزش؛ رحمان محمدی راد، سرمربی تیم شهرداری ورامین، در خصوص مقام قهرمانی این تیم در باشگاه های آسیا گفت: این پیروزی و موفقیت را به همه دوستداران والیبال، مردم خوب ورامین و در نهایت تیم و مجموعه شهرداری ورامین تبریك عرض می كنم.
وی، در پاسخ به این سوال كه بعد از دو گیمی كه به ژاپنی ها واگذار كردیم به بازیكنان خود چه تذكراتی دادید تا نتیجه را به نفع تیم برگردانید، عنوان كرد: ما از بازی اول خیلی استفاده كردیم. با توجه به شرایطی كه در جدول اتفاق افتاده بود و تیم هند در صدر جدول در گروه مقابل قرار گرفته بود، سعی كردیم از نفراتی كه به تیم اضافه شده اند، در این بازی جدی بیشتر استفاده كنیم. فكر می كنم آن بازی باعث شد كه شكل تیمی و جنگندگی تیمی ما چند برابر شود. هر چند كه آن بازی را باختیم؛ اما مسیر راحت تری را تا فینال طی كردیم.
تیم قطر واقعاً یك تیم حرفه ای و خوب بود. ما دوست داشتیم در صورتیكه قرار باشد با تیم قطر بازی كنیم در فینال این اتفاق بیافتد. در خصوص بازی دوم، فكر می كنم بیشتر مربیان این تجربه را داشته باشند كه وقتی یك تیم به آن خوبی بازی می كند، شاید شكل تیمی خود را حفظ كردن بهترین راهكار باشد.
محمدی راد، تصریح كرد: من دائماً از بازیكنان می خواستم نگران امتیازات و ست هایی كه باختیم نباشند. با توجه به اینكه سن و سال بازیكنان ژاپنی بالا بود، مطمئن بودم كه دیگر نمی توانند به آن كیفیت بازی را ادامه بدهند. در ست سوم 2،3 امتیاز اشتباه كردند كه بر اثر خستگی و فشار ناشی از بازی خوب ما بود، عملاً شاهد بودیم كه كیفیت تیمیشان از بین رفت و ما توانستیم بر بازی مسلط شویم.
جنگندگی كه در بازی اول وجود داشت، در ست پنجم به كمكمان آمد. ما خیلی جاها 3 امتیاز از تیم ژاپن عقب بودیم كه با تلاش و جنگندگی تیمی توانستیم این امتیازات را جبران كنیم و به بازی برگردیم. خوشحالم كه در امتیازات انتهایی دیدار بازیكنان عملكرد خیلی خوبی از خود نشان دادند و توانستیم نتیجه بازی را به نفع خودمان برگردانیم.
برنامه ورزش ایران والیبال، با اجرای مسعود اسكویی و كارشناسی علی شاكری، روزهای پنج شنبه ساعت 9:00 به مدت 55 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(والیبال)