جهان ورزش (والیبال) پنج شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(واليبال)

هاشمی: اولین درخواست اسپانسرها از تیم بانوان كسب مقام قهرمانی است

سرمربی تیم والیبال بانوان تیم سایپا گفت: تیم های بانوان اسپانسری نداشته و در طول سال فقط در تلاش هستند تا تیمی را فقط قهرمان كنند.

1400/08/06
13:40

به گزارش رادیو ورزش؛ مریم هاشمی سرمربی تیم والیبال بانوان تیم سایپا در ارتباطی زنده با برنامه جهان ورزش (والیبال) كاری از گروه مسابقات درباره لیگ والیبال بانوان اظهار داشت: تعداد تیم ها در بانوان كم تر و امسال حدود 10 تیم شركت كردند. مسابقات در آقایان در دور رفت و برگشت و هفته ای 2 بار و در تمامی هفته ها انجام و فشار بازی ها بیشتر است. در بازی های بانوان در یك هفته 1 بازی و در هفته دیگر هم طی 2 روز مسابقات انجام می شود. هر چه قدر بازی ها به صورت حرفه ای تر و شبیه تر به مسابقات برگزار شود قطعا در مسابقات آسیایی مشكلات كمتری خواهیم داشت.

هاشمی با اشاره به شیوه برگزاری مسابقات عنوان كرد: متاسفانه چیزی كه باید در این لیگ شاهد آن باشیم، وجود ندارد. نفراتی از این مسابقات به اردوهای ملی دعوت و موضوع پرورش استعدادها را باید در بازی های لیگ داشته باشیم. این اتفاقات در بانوان كمتر رخ می دهد. تیم های بانوان اسپانسری نداشته و در طول سال فقط در تلاش هستند تا تیمی را فقط قهرمان كنند. اولین درخواست اسپانسرها هم حضور در سكوی قهرمانی و كسب مقام است. اكثر تیم ها سعی می كنند تا بازیكنانی را كه به رسیدن قهرمانی كمك شان می كند را جذب كنند. كمتر تیمی دیده می شود كه با بازیكنان سطح پایین تر شركت نمایند. اصلا تیمی كه بخواهد از پایه روی این بازیكنان كار كند در بانوان نداریم. هر تیمی هم كه در سوپرلیگ است اصلا تیم پایه ندارد. من دوست دارم برای مثال تیم سایپا به صورت جوانان، نوجوانان و امید در لیگ شركت كند.

سرمربی تیم والیبال بانوان تیم سایپا از حضور بازیكنان نخبه در تیم ها گفت: هیچ وقت به این صورت نبوده كه یك تیم بتواند تمام بازیكنان نخبه را جذب كند. هر سال سازمان لیگ تعداد بازیكنان ملی پوش را مشخص می كند. سال گذشته 9 بازیكن اعلام شد. به هر حال هر تیم توانایی گرفتن حداقل 5 نفر از این بازیكنان اعلامی را دارد. این تشخیص باشگاه و سرمربی و مربی تیم است. امسال هم فكر می كنم بازیكنان بهتر پخش شدند و نفرات اعلامی 6 نفر است. تیم ما هم 5 ملی پوش و بقیه تیم ها هم بین 4 تا 6 ملی پوش را دارند. شاید امسال نتایج در لیگ خیلی نزدیك به هم باشد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(والیبال)