باشگاه تندرستی روزهای زوج از ساعت 14:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه تندرستي

نحوه استفاده صحیح از تردمیل


در برنامه "باشگاه تندرستی" دوشنبه 10 دی، دكتر بیتا بردبار آذری، كارشناس ورزش، درباره نحوه صحیح استفاده از تردمیل و همچنین رژیم پروتئینی برای كاهش وزن توضیحاتی را بیان كرد.

1397/10/11
09:59


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر بیتا بردبار آذری، كارشناس ورزش، در پاسخ به این سوال كه آیا استفاده از تردمیل برای ورزش روزانه مفید است یا خیر، اظهار داشت: اگر ما بخواهیم به صورت خاص تردمیل را به عنوان یك برنامه تمرینی درنظر بگیریم، یعنی اگر تصمیم داشته باشیم در بازه های تمرینی از تردمیل برای گرم كردن استفاده كنیم، یك رویكرد دارد؛ اما اگر بخواهیم از خود تردمیل به عنوان یك برنامه تمرینی بهره ببریم، رویكردی دیگر دارد. با توجه به برنامه های مختلفی كه به تردمیل می دهیم، مثل: برنامه های اینتروال، افزایش یا كاهش سرعت، تغییرات در شیب و تعیین زمان برنامه تمرینی را می توانیم تنظیم كنیم.
این كارشناس ورزش، تأكید كرد: به همه افراد توصیه می كنیم در حوزه تندرستی و سلامت تقریباً معادل 150 دقیقه در هفته فعالیت ورزشی داشته باشند كه این میزان فعالیت می تواند یك روز در میان باشد و یا به صورت روزانه تقسیم بندی شود.
دكتر بردبار آذری، در خصوص نحوه استفاده از تردمیل برای كاهش وزن گفت: اگر هدف ما كاهش وزن و چربی سوزی است، می توانیم بازه زمانی فعالیت با تردمیل را بالای 20 دقیقه تنظیم كنیم تا به نتیجه دلخواه برسیم؛ از طرفی شدت ملایم و تغییر شیب ها و سرعت ها می تواند برنامه تمرینی منظمی را با استفاده از تردمیل برای افراد ایجاد كند.
وی، در پاسخ به این سوال مخاطب كه مدت 7 ماه است تحت نظر یك تیم ورزشی فیتنس كار می كنم و برای كاهش وزن رژیم پروتئینی هم دارم؛ آیا در آینده ممكن است با این روند به مشكل بربخورم، تصریح كرد: بهتر است بدن را به یك نوع رژیم وابسته نكنیم و بازه زمانی كه یك رژیم خاص را درنظر می گیریم، تداوم دار نباشد. در غیر اینصورت با این نوع تغذیه سازگاری ایجاد می شود و ممكن است ترك آن دشوار باشد. به خصوص افرادی كه دارای مشكلات كلیوی هستند، رژیم های پروتئینی زیاد برای آنها توصیه نمی شود؛ زیرا ممكن است مشكلات جانبی پاتولوژیكی برای این افراد ایجاد كند. رژیم ها حتماً باید تحت نظر متخصص به افراد داده شود و در كنار آن برنامه های تمرینی نیز مؤثر خواهد بود.
برنامه باشگاه تندرستی، با اجرای محمودوند، كاری از گروه علوم ورزشی است كه روزهای زوج ساعت 14:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
باشگاه تندرستی