جهان ورزش (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

اكرمی نیا اعلام كرد؛ اعزام تیم ملی هندبال آقایان به هانگژو

برنامه جهان ورزش رادیو ورزش در گفت‌وگو با روح اله اكرمی نیا، عضو هئیت رئیسه فدراسیون هندبال و سرپرست تیم ملی به اعزام تیم ملی آقایان به رقابت‌های آسیایی هانگژو پرداخت.

1402/04/03
19:10

به گزارش رادیو ورزش؛ هنوز مجوز رسمی تیم ملی هندبال آقایان از سوی كارشناسان ستاد عالی بازی‌های آسیایی هانگژو، به عنوان تیمی كه عقبه بسیار خوبی در عرصه بین الملل دارد و دارای یك مدال نقره و یك مدال برنز در كارنامه است؛ صادر نشده است. روح اله اكرمی نیا، عضو هئیت رئیسه فدراسیون هندبال و سرپرست تیم ملی در این خصوص گفت: ما جلسه‌ای در كمیته ملی المپیك داشتیم و از فدراسیون هندبال دفاع كردیم و حالا منتظر پاسخ ستاد بازی‌های آسیایی هانگژو و كمیته ملی المپیك هستیم.

وی ادامه داد: به صورت شفاهی به پاكدل، رئیس فدراسیون هندبال اعلام شده كه مشكلی وجود ندارد و هندبال جز لیست اعزامی به مسابقات آسیایی است. ما فرض را بر این موضوع گرفته ایم كه به چنین مسابقات مهمی اعزام می‌شویم. این امر مستلزم برنامه ریزی است و طبق برنامه‌های وویوویچ، سرمربی تیم ملی پیش می‌رویم.

اكرمی نیا بیان كرد: در جلسه كمیته ملی المپیك اعزام تیم هندبال بانوان و آقایان بررسی شد و در ابتدا اعلام شد كه تیم بانوان اعزام نخواهد شد و آقایان به این مسابقات خواهند رفت.

عضو هئیت رئیسه فدراسیون هندبال اضافه كرد: تیم بانوان افتخارآفرینی‌های زیادی برای كشور داشته است. تیم دختران قهرمان و نائب قهرمان آسیا بوده و تیم بزرگسالان در مسابقات كره جنوبی مقام چهارم را بدست آورد و توانست سهمیه شركت در مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی سوئد و دانمارك را كه دی ماه برگزار می‌شود كسب كند. این حق بانوان است كه در مسابقات آسیایی حضور داشته باشد.

وی اظهار كرد: پیشینه هندبال آقایان نیز در رقابت‌های آسیایی درخشان است و هندبال كشور روز‌های خوبی را سپری می‌كند كه مستلزم تداوم بخشی است. دی ماه گذشته در مسابقات قهرمانی جهان حضور داشتیم. بعد از مسابقات آسیایی هم رقابت‌های انتخابی المپیك و در پایان سال هم مسابقات انتخابی جهان را خواهیم داشت. اگر با قول‌های مساعد وزارت ورزش و جوانان و كمیته ملی المپیك تیم هندبال آقایان هم در این رقابت‌ها حضور داشته باشد طبیعتا با آمادگی بیشتری در سایر مسابقات حاضر می‌شویم و این موضوع در روند رو به رشد رشته هندبال تاثیرگذار است.

برنامه "جهان ورزش، هندبال" شنبه 3 تیر 1402 با اجرای علی اكبر ارمنده و كارشناسی شاكری پخش شد. این برنامه هر دو هفته یكبار ساعت 15 روز‌های شنبه تقدیم علاقه‌مندان به این رشته می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)