جهان ورزش (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

واحد‌پور خبر داد؛ مصوبات سازمان لیگ بسكتبال برای فصل جدید

معاون اجرایی سازمان لیگ بسكتبال از پرداخت حداقل 35 درصد قرارداد بازیكنان تا نیم فصل و گرفتن یك بازیكن خارجی در هر نیم فصل در مصوبات جدید سازمان لیگ بسكتبال گفت.

1402/04/07
11:54

امیر‌واحدپور معاون اجرایی سازمان لیگ بسكتبال در گفتگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: مواردی كه در سازمان لیگ برای فصل جدید مصوب شده است:
1_ برای شروع لیگ فصل نقل و انتقلات تعریف شده است و باشگاهها در بازه زمانی از 12‌تیر تا 31‌مرداد وقت دارند بازیكن بگیرند و با بازیكنان قرارداد ببندند، بعد از این تایم سامانه به صورت سیستمی بسته خواهد شد.
2_ اگر باشگاهها تا نیم فصل حداقل 35 درصد پول بازیكنان را پرداخت نكنند، بازیكن آزاد می‌شود و می‌تواند با اطلاع فدراسیون به باشگاه دیگری برود.
3_ باشگاهها می‌توانند یك بازیكن خارجی در دور رفت یعنی نیم فصل اول بگیرند و یك بازیكن خارجی در دور برگشت یعنی نیم فصل دوم بگیرندو اگر در نیم فصل اول بازیكن خارجی را نگیرند این امتیاز سوخت خواهدشد و استفاده از بازیكن خارجی باید از اول فصل باشد نه برای بازیهای پلی‌آف.
واحدپور گفت: شروع مسابقات لیگ بسكتبال از اوایل آبان بعد از مسابقات جهانی و آسیایی خواهد بود و لیگ امسال با 12 تیم آغاز خواهد شدو برای اضافه كردن تیم‌ها باید برنامه ریزی و كارشناسی شود و باتوجه به استانداردها و شرایط اقتصادی و سالنهایی كه در اختیار داریم، این كار انجام شود.
معاون اجرایی سازمان لیگ بسكتبال ادامه داد: هدف و سعی سازمان لیگ و مجمع سازمان لیگ براین است كه مستقل از فدراسیون باشد ولی اینكار مستلزم كارهای قانونی و زمانبر و هزینه و داشتن ساختمان جدا‌است.
وی در مورد اساسنامه و چارت سازمان لیگ اظهار كرد: كلیات اساسنامه مورد تصویب مجمع قرار گرفته و فعلا در مرحله اولیه است و احتمالا در جلسات بعدی قابل تغییر است و چارت جدید سازمان لیگ شامل: مجمع عمومی كه هیئت در راس آن است و بعد هیئت رئیسه و بازرس و رئیس سازمان، خزانه داری و دبیر قرار دارند.
برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج FM ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.
انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)