جهان ورزش (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

نوری: تلاش می‌كنیم میزبان دو رویداد بین‌المللی در هندبال جوانان و نوجوانان باشیم

عضو هیات رئیسه فدراسیون هندبال گفت: تمام تلاش ما بر این است كه در سال 1403 میزبان دو رویداد بین‌المللی هندبال در بخش‌های جوانان و نوجوانان در كشور عزیزمان ایران باشیم.

1402/06/12
08:55

میترا نوری رئیس كمیته مسابقات فدراسیون هندبال در گفت و گو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش در خصوص نقل و انتقالات لیگ برتر هندبال مردان اعلام كرد: در جلسه قرعه كشی كه در روز 25 مرداد ماه با حضور نمایندگان 11 باشگاه لیگ برتری انجام شد، این موضوع به تصویب رسید كه پنجره نقل و انتقال دور رفت از تاریخ 16 تیر تا 11 شهریور باز باشد ولی به دلیل درخواست بیشتر باشگاه ها، قرار شد این پنجره مدت زمان بیشتری باز باشد و تا 16 شهریور تمدید شود.

نوری در مورد افزایش تعداد تیم های حاضر در لیگ برتر به 12 تیم، گفت: تیم‌ هندبال زاگرس اسلام آباد غرب كه در مهلت مقرر برای حضور در لیگ برتر اقدام نكرده بود برای پیوستن به این لیگ درخواست داد. از سوی دیگر تیم سپاهان نوین هم كه در لیگ برتر فصل گذشته، سوم شده بود و درخواست كرده بود به لیگ یك منتقل شود، تصمیم خود را تغییر داد و خواستار حضور دوباره در لیگ برتر شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینكه هر دو تیم در فصل پیش لیگ برتر حضور داشتند و همچنین این موضوع كه افزایش تعداد تیم های لیگ برتر به 12 تیم و زوج شدن تعداد تیم ها برای لیگ بهتر است، ما هر دو تیم را از نظر شرایط كیفی و شرایط مالی و بدهی در فصل جدید بررسی كردیم و در نهایت باشگاه سپاهان نوین اصفهان، موفق شد در مهلت تعیین شده، كارهای اداری خود را انجام دهد و به لیگ برتر منتقل شود.

نوری روند برگزاری مسابقات لیگ برتر را به این ترتیب اعلام كرد: هفته اول رقابت‌های لیگ برتر هندبال از 13 شهریور و هفته دوم از 18 شهریور آغاز خواهد شد و پس از تعطیلی‌ لیگ، ناشی از حضور تیم ملی ما در دو رویداد بین‌المللی مسابقات آسیایی هانگژو و انتخابی المپیك در قطر، هفته سوم از تاریخ 15 آبان برگزار می شود.

وی اضافه كرد: بازی های لیگ برتر، یك بار دیگر هم به دلیل انجام مسابقات قهرمانی مردان آسیا از 24 دی تا 5 بهمن به وقفه خواهد خورد و در نهایت نیم فصل یكم لیگ برتر، شانزدهم بهمن به پایان خواهد رسید.

نوری تصریح كرد: به دلیل وقفه‌هایی كه در روند برگزاری نیم فصل اول رخ می‌دهد، نیم فصل دوم لیگ برتر، بی درنگ پس از پایان نیم فصل اول آغاز خواهد شد.

عضو هیات رئیسه فدراسیون هندبال اعلام كرد: تمام تلاش ما بر این است كه در سال 1403 میزبان دو رویداد بین‌المللی هندبال در بخش‌های جوانان و نوجوانان در كشور عزیزمان ایران باشیم.

وی در مورد زمان دقیق پایان رقابت‌های لیگ برتر هندبال مردان گفت: با توجه به این میزبانی و با در نظر گرفتن برنامه‌های دیگر پیش رو، در مورد زمان دقیق پایان لیگ برتر تصمیم گیری خواهد شد.

نوری تاكید كرد: در این مسابقات مراحل پلی‌آف برداشته شده و تیمی كه بتواند 22 هفته در صدر جدول 12 تیمی قرار گیرد قهرمان خواهد شد.

رئیس كمیته مسابقات فدراسیون هندبال در مورد امكان افزایش بازیكن جدید به لیست باشگاه ها تصریح كرد: در طول برگزاری مسابقات اگر باشگاهی لیست 24 نفره خود را نبسته باشد و در صورت داشتن جای خالی در لیست اولیه می تواند یك بازیكن ایرانی آزاد و بدون قرارداد با باشگاههای دیگر را به لیست خود اضافه كند.

وی ادامه داد: همچنین باز هم در صورت وجود جای خالی در لیست اولیه بازیكنان و داشتن سهمیه، هر باشگاه می تواند یك بازیكن خارجی را در تنها در پایان نیم فصل اول بر اساس ضوابط ابلاغی كمیته مسابقات، به تیم خود اضافه كند.

وی بیان كرد: هر تیم می تواند دو بازیكن خارجی را بر اساس ضوابط ابلاغی فدراسیون، جذب كند و هر دو می توانند هم زمان در تیم بازی كنند.

نوری در خصوص لیگ برتر هندبال بانوان اعلام كرد: این لیگ با حضور تیم شهدای رزكان البرز، هشت تیمی شد.

وی افزود: فصل اول لیگ برتر هندبال بانوان با حضور هشت تیم از 31 شهریور ماه آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)