جهان ورزش (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

طاهری: محمد سیاوشی نقطه قوت ما در دروازه تیم ملی هندبال بود

كاپیتان اسبق تیم ملی هندبال گفت: نقطه قوت تیم، دروازه بان های آن هستند و اگر آمادگی خوب محمد سیاوشی نبود، اختلاف ما با همه حریفان، بالای 5 یا 6 گل می شد.

1402/07/09
08:38

محسن طاهری كاپیتان اسبق تیم ملی هندبال در گفت و گو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش در خصوص نتایج تیم ملی هندبال در مسابقات آسیایی اظهار كرد: انتظارات جامعه هندبال از تیم ملی برآورده نشده است. هرچند تیم ملی، جوان شده است، اما بازیكنان باتجربه هم در تیم وجود دارد كه می توانند به تیم كمك كنند.

وی در مورد اینكه اگر محمدرضا اورعی و پویا نوروزی نژاد در تیم حضور داشتند چه تاثیری در نتایج مسابقات می گذاشت تصریح كرد: قطعا اگر در فرم ایدآل خود قرار داشتند و با تاكتیك های تیم همراه بودند، در بازی با عربستان، بازنده از زمین خارج نمی شدیم ولی در آن صورت هم باز شرایط ما فرقی نمی كرد زیرا ما به ژاپن باخته بودیم و باز هم در همین گروه قرار می گرفتیم.

سرمربی اسبق تیم ملی هندبال در بخش دیگری از این گفت و گو در تحلیل نتایج به دست آمده توسط تیم ملی گفت: ما با كویتی بازی كردیم كه به دلیل تعلیق، چندین سال در مسابقات حضور نداشت، از طرف دیگر داوری‌ها هم سالم بود و اشتباهی هم اگر وجود داشت، سهوی بوده است و به همین دلیل نتایج مسابقات را نمی توان به داوری ربط داد.

وی اضافه كرد: ما از قبل می دانستیم به دلیل آنكه این مسابقات در تقویم فدراسیون جهانی نبود، به احتمال بسیار زیاد، لژیونرهایمان را در اختیار نخواهیم داشت پس زمانی كه لیست بازیكنان تیم را تهیه می‌كنیم باید برای لژیونرها، جایگزین‌های احتمالی پیش بینی كنیم ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاده است به عنوان مثال برای پست بغل راست كه پست تخصصی دست چپ ماست، با این تصور كه لژیونرها را در اختیار خواهیم داشت، تنها یك بازیكن یعنی حسین جهانی را كه بازیكن جوانی است با خود برده ایم و در نبود آقای اورعی، بازیكن باتجربه ای برای این پست نداریم.

طاهری گفت: ما باید این موضوع كه ژاپن تیم تحول یافته‌ای است و امكان برد ما در برابر آن كم است را پیش بینی می كردیم و هنگام برنامه‌ریزی برای نفرات و تاكتیك‌های تیم، خودمان را برای مسابقه با كویت آماده می كردیم.

وی تاكید كرد: نقطه قوت تیم دروازه بان های آن هستند، اگر آمادگی خوب محمد سیاوشی نبود اختلاف ما با همه حریفان، بالای 5 یا 6 گل می شد.

طاهری در پاسخ به این پرسش كه آیا با بازگشت بازیكنان لژیونر، تیم ملی ما شانسی برای موفقیت در مسابقات انتخابی المپیك دارد گفت: زمان كوتاهی داریم و فكر نمی كنم اضافه شدن لژیونرها تغییر چندانی برای ما ایجاد كند.

برنامه جهان ورزش شنبه ها در ساعت 15:00 با موضوع ورزش هندبال، موج اف ام 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)