جهان ورزش (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

اكرمی‌نیا: هر چند به كره جنوبی و كویت باختیم ولی فاصله چندانی با آنها نداشتیم

سرپرست تیم ملی هندبال مردان ایران گفت: بازی با كره جنوبی را با یك اختلاف باختیم و نقش داوری در این نتیجه پررنگ بود هر چند به كره و كویت باختیم ولی فاصله چندانی با آنها نداشتیم.

1402/07/23
08:06

روح‌الله اكرمی‌نیا، سرپرست تیم ملی هندبال مردان ایران در گفت و گو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش با بیان اینكه نتایج تیم ملی هندبال در هانگژو، در خور خانواده هندبال نبود این اتفاق را تاوان برنامه‌ریزی فدراسیون و سرمربی تیم برای پوست اندازی تیم ملی بزرگسالان و جوانگرایی تدریجی آن دانست.

وی افزود: 13 نفر از بازیكنان تیم ملی، پیش‌تر تجربه حضور در بازی های آسیایی را نداشته اند به همین دلیل اشتباهات فردی آن‌ها در مسابقات تاثیر زیادی در نتایج تیم داشت. وقتی قصد ایجاد تغییر در تیم ملی و استفاده از نسل جدید در كنار پیشكسوتان را دارید باید ریسك آن را هم بپذیرید

اكرمی‌نیا ادامه داد: نگاهی به مسابقات تیم ملی هندبال در هانگژو، روند رو به رشد تیم را نشان می دهد.

سرپرست تیم ملی هندبال، این تیم را در شایسته برد در برابر تیم های كره جنوبی و كویت دانست و اظهار كرد: بازی با كره جنوبی را با یك اختلاف باختیم و همانطور كه در آنجا هم گفتم نقش داوری در این نتیجه پررنگ بود. هر چند به كره و كویت باختیم ولی فاصله چندانی با آن ها نداشتیم.

اكرمی نیا به این پرسش كه آیا وسلین وویوویچ سرمربی تیم ملی، با توجه به رزومه ای كه دارد در این مسابقات، آیا توقعات فدراسیون هندبال را برآورده كرد؟، گفت: این بحث فنی است و با یكی دو دقیقه صحبت كردن نمی توان به صورت كلی وارد این موضوع شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام كرد: تیم ملی بامداد دوشنبه به قطر خواهد رفت و خواهید دید كه این تیم در قطر، جوانتر خواهد شد، این امر نشان می دهد هرچند در هانگژو نتیجه دلخواه خود را نگرفتیم ولی فدراسیون و سرمربی تیم جسارت ادامه دادن به جوانگرایی را دارند.

اكرمی‌نیا در مورد عصبانیت و پرخاشگری سرمربی تیم ملی هندبال در بازی‎های این تیم در هانگژو بیان كرد: هر مربی سبك اخلاقی و شخصیتی خود را دارد.

وی اضافه كرد: وویوویچ خیلی متعصب است و شاید آستانه تحملش هم تا حدی كم باشد.

سرپرست تیم ملی هندبال تصریح كرد: ما در مسابقات پیش رو تمام تلاش مان را خواهیم كرد تا تیم ملی در بهترین شرایط باشد ولی باید توجه كرد كه كار هم بسیار سخت است و تنها یك تیم می تواند مجوز حضور در المپیك را بگیرد.

وی گفت: نظر فدراسیون هندبال این است كه این مسابقات می تواند تجربه خوبی برای تیم ملی هندبال برای حضور در رقابت‌های هندبال جام ملت های آسیا و انتخابی قهرمانی جهان كه دی ماه در بحرین برگزار می‌شود باشد.

برنامه جهان ورزش شنبه ها در ساعت 15:00 یك هفته در میان با موضوع هندبال، موج اف ام 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)