ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

تحلیل عملکرد تیم ملی هندبال در رقابت های آسیایی

برنامه مجله هندبال شنبه 7 بهمن با حضور، مسعود ظهرابی، کاپیتان سابق تیم ملی هندبال و مربی به تحلیل عملکرد تیم ملی هندبال در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب رتبه پنجم کشورمان در این رقابت ها پرداخت.

1396/11/08
10:59

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود ظهرابی، کاپیتان سابق تیم ملی هندبال و مربی در تحلیل عملکرد تیم ملی هندبال در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار کرد: بزرگترین مشکل تیم در این دوره از مسابقات حضور ماچک و کادر فنی بود. زمانی که یک تیم راهی مسابقات می شود؛ باید ابزارهایی رت بهمراه داشته باش که مهمترین آنها مربیگری است. این مربیان هیچ کدام از بازی های لیگ ایران را ندیده اند و تنها یک بازی با نیروهای زمینی و کازرون را مشاهده کرده بودند.
همه چیز دست به دست هم داد تا این تیم که نسل طلایی هندبال ایران است و از بازیکنان بسیار خوبی برخوردار است؛ از کسب سهمیه باز بماند و ضربه ای که تیم از شرکت در این رقابت ها خورد به مراتب از دوره های قبلی که شرکت نکرده بود؛ بیشتر است.
وی تصریح کرد: از یک ماه پیش هم عدم موفقیت تیم ما و عدم کسب سهمیه مشهود بود. زیرا از شرایط جسمانی اعضای تیم و تمرینات آنها در باشگاه هایشان اطلاعات درستی در دست نبود. صرفا داشتن لژیونر دلیل بر داشتن بهترین شرایط نیست.
علاوه بر این دروازه بانی پستی بسیار تاثیرگذار است. باخت ما برابر عربستان باخت به دروازه بانشان بود. زیرا توپ گیری بسیار خوبی داشت. در بازی بعدی که عربستان کره را برد؛ هم این موضوع باعث موفقیتشان شد.
ظهرابی افزود: ای کاش در بازی های گروهی به ژاپن باخته بودیم تا در گروه دیگری رقابت می کردیم. زیرا هیچ تیمی در آسیا توانایی مقابله با تیم قطر را ندارد. تیم های کره، ژاپن، بحرین، عربستان و ایران تقریبا در یک رنج هستند. بهتر بود در این گروه رقابت می کردیم و تنها بازی سختمان با بحرین اتفاق می افتاد که در این حالت ماچک به عنوان کسی که 5 سال مربی تیم ملی هندبال بود؛ می توانست با شناخت خوبی که داشت تیم را هدایت کند و از طریق همین موفقیت به جام جهانی راه پیدا می کردیم.
وی تاکید کرد: ما نباید انتظار داشته باشیم که تیم با یک ماه تمرین کردن قهرمان آسیا شود و به فینال راه پیدا کند. ولی حداقل می توانست به سهمیه آسیا دست پیدا کند.
برنامه زنده "مجله هندبال" شنبه 7 بهمن کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای شهرام نوروزی، هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)