ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

اردوی تیم ملی هندبال با حضور سرمربی جدید و در غیاب لژیونرها

برنامه "مجله هندبال" روز شنبه 22 اردیبهشت با حضور علیرضا رحیمی، رئیس فدراسیون هندبال به موضوع سرمربی جدید تیم ملی هندبال و وضعیت آماده سازی تیم ملی برای حضور در مسابقات آسیایی پرداخت.

1397/02/23
09:34

به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا رحیمی، رئیس‌ فدراسیون هندبال با قبول وجود برخی اشکالات در شیوه رتبه بندی هیاتهای هندبال در همین رابطه اظهار کرد: ما طبق نمودارها و شاخصه هایی که وزارت ورزش در اختیار قرار داده و طبق اطلاعاتی که از استانها گرفتیم، این رتبه بندی را انجام دادیم. البته این شاخصه ها جای ایراد دارد و لازم است اصلاحاتی انجام شود. البته بنده هم طرح پیشنهادی خودم را به وزارت ورزش داده ام تا حقی ضایع نشود.
رحیمی درخصوص سرمربی جدید تیم ملی هندبال گفت: ما با زوران کاستاراتویچ، به عنوان سرمربی جدید تیم ملی هندبال قرار داد امضا کرده ایم. از آنجاییکه مسابقات هندبال اروپا به پایان نرسیده است، این امکان وجود نداشت که از اروپا مربی بگیریم. گزینه های مختلفی را نیز بررسی کردیم و این مربی با توجه به اینکه در آسیا نیز کار کرده و در کارنامه اش مقام قهرمانی آسیا و چهارمی جهان هست؛ مناسب سرمربیگری تیم ملی تشخیص داده شد. از آنجا که در بازیهای آسیایی تنها مجاز به همراه داشتن یک کمک مربی هستیم،‌ احتمالا یک کمک مربی خارجی نیز خواهیم گرفت.
وی با اشاره به عدم حضور لژیونرها در ایران و بستن تیم ملی برمبنای بازیکنان حاضر در کشور گفت: مشکل ما این است که باشگاه نداریم. اگر اینطور بود، نیازی وجود نداشت تا این اندازه اردو برای تیم ملی برگزار کنیم.
وی ادامه داد: حدود 12 بازیکن ما در باشگاه های اروپایی بازی می کنند درنتیجه این هفته اردوی داخلی را با 26 نفر بازیکن دعوت شده به تیم ملی که در ایران هستند آغاز می کنیم و از سرمربی نیز خواسته ایم تا تیم ملی را براساس همین بازیکنان ببندد تا اگر بازیکنان ما در باشگاه های اروپا نتوانستند حضور داشته باشند، آسیبی به ترکیب اصلی تیم ملی نرسد. مبنای کار را بر این قرار دادیم که لژیونرها را در اختیار نداریم تا ببینیم که تا 15 خرداد باشگاه هایشان آنها را برای مسابقات در اختیار ما قرار می دهند یا خیر؟
برنامه زنده "مجله هندبال" شنبه 22 اردیبهشت کاری از گروه مسابقات ورزشی با اجرای ارمنده، هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)