ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

دعوت از همسر زولان کاستاراتوویچ برای هدایت تیم ملی هندبال بانوان

برنامه "مجله هندبال" روز شنبه 19 خرداد با حضور علیرضا رحیمی، رئیس فدراسیون هندبال به بررسی وضعیت آماده سازی تیمهای ملی هندبال سالنی و ساحلی پرداخت.

1397/03/20
09:50

به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا رحیمی، رئیس فدراسیون هندبال با مثبت خواندن هفتمین اردوی آماده سازی هندبال ساحلی در عمان در این رابطه اظهار کرد: عمان، تیم ملی هندبال ساحلی ما را دعوت کرد و همه هزینه ها بجز هواپیما برعهده آنها بود. در آنجا 6 بازی برگزار شد و روز گذشته هم تیم ما به کشور بازگشت و گزارش آن ارائه شد.
وی ادامه داد: دوم مرداد مسابقات جهانی هندبال ساحلی در روسیه آغاز خواهد شد. در نتیجه لازم بود که چند مسابقه تدارکاتی داشته باشیم تا تیم آماده و خوبی را اعزام کنیم. در این دوره 4 گروه 4 تیمی به رقابت خواهند پرداخت و ما با تیمهای کرواسی، اروگوئه و آرژانتین هم گروه هستیم که کرواسی قهرمان جهان است. البته ما نیز مقام چهارمی جهان را داریم.
رحیمی درخصوص وضعیت آماده سازی تیم ملی هندبال برای حضور در بازیهای آسیایی بیان کرد: سومین اردوی تدارکاتی تیم ملی هندبال شروع شده است. از دوشنبه هم لژیونرها می آیند و کارشان را شروع می کنند. ما و سرمربی تیم با مربیان لژیونرها در اروپا مکاتبه کرده ایم تا مشخص شود که کدام یک از آنها را می توانیم در اختیار داشته باشیم. بازیهای آسیایی در تقویم رشته های ورزشی جهانی نیست و باشگاه ها می توانند بازیکن در اختیار ما قرار ندهند. بعلاوه یک هفته بعد از بازیهای آسیایی مسابقات اروپایی شروع می شود. خوشبختانه همه بازیکنان ما قول داده اند که در بازیهای آسیایی همراه تیم خواهند بود. البته ما روی بهترین بازیکنان لیگ برای تیم ملی حساب و کار کرده ایم.
رئیس فدراسیون هندبال در مورد سرمربی اهل مقدونیه تیم ملی هندبال مردان و دعوت از همسر وی برای مربیگری تیم ملی هندبال بانوان بیان کرد: زولان کاستاراتوویچ مربی بسیار خوبی است و مطمئن هستم که موفق می شود. از همسر وی هم که یکی از بهترین بازیکنان هندبال جهان است و کار مربیگری هم در کارنامه اش دارد، دعوت کرده ایم تا در مسابقات آسیایی ژاپن تیم ملی بانوان را همراهی کند که هنوز جواب قطعی نداده است ولی درصورت موافقت یکی از بهترین مربیان دنیا را برای بانوان در اختیار خواهیم داشت.
رحیمی در مورد زمان برگزاری مسابقات لیگ هندبال گفت: مسابقات لیگ به بعد از بازیهای آسیایی موکول شده است و چون برای تیمها زمان گذاشته ایم تا اعلام آمادگی کنند و شرایطی هم قرار داده ایم، هنوز مشخص نیست که چه تیمهایی شرکت دارند و چه تیمهایی کنار می روند؟
برنامه زنده "مجله هندبال" روز شنبه 19 خرداد با اجرای ارمنده بود. این برنامه هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)