ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

تیم ملی هندبال در غیاب لژیونرها به جاکارتا می رود

برنامه "مجله هندبال" روز شنبه 13 مرداد با حضور محمدرضا رجبی، دبیر فدراسیون هندبال به موضوع اعزام تیم ملی هندبال به بازیهای آسیایی و مصوبه جدید ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان پرداخت.

1397/05/14
07:03

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدرضا رجبی، دبیر فدراسیون هندبال پیرامون وضعیت حضور یا عدم حضور لژیونرها در تیم ملی هندبال در بازیهای آسیایی اظهار کرد: دو بازیکن لژیونر ما به دلیل آسیب دیدگی نمی توانند تیم ملی را در بازیهای آسیایی همراهی کنند. بعلاوه چند بازیکن لژیونر هم به دلیل عدم موافقت باشگاه های خارجی آنها به تیم ملی نپیوستند. چند نفر دیگر از لژیونرها هم باشگاه هایشان اعلام کردند که تنها می توانند 4 تا 5 روز بازیکن در اختیار تیم ملی قرار دهند که امکان پذیر نبود. در ضمن طی چندین بار مکاتبه ای که فدراسیون با این باشگاه ها انجام داد، هیچ جواب کتبی و رسمی به ما داده نشده و تنها طی یک ایمیل ساده به نامه درخواست ما پاسخ داده شد.
وی در ادامه افزود: ما قطعا برادران استکی را نخواهیم داشت. دوشنبه 15 مرداد تیم ملی عازم مالزی می شود و 3 روز در آنجا بسر می برد. طی صحبتهایی که بعمل آمده ممکن است که با مالزی هم یک بازی دوستانه داشته باشیم. 20 مرداد به جاکارتا می رویم و 24 مرداد اولین بازی خود را انجام می دهیم.
رجبی درخصوص قانون جدید عدم اشتغال بازنشستگان و مشکلاتی که اجرایی شدن این قانون برای فدراسیونها بهمراه دارد، بیان کرد: طبق قانون قبلی بازنشستگانی که تحصیلات بالایی داشتند می توانستند بطور پاره وقت در فدراسیون مشغول بکار شوند. معمولا این افراد در مجامع بین المللی جهانی و آسیایی صاحب کرسی هستند. از دست دادن یکسری نیروها به خاطر قانون بازنشستگی برای بسیاری از فدراسیونها خوب نیست. در فدراسیون هندبال 6 کرسی داریم که خیلی از آنها در دست این دوستان است. برای مثال علیرضا رحیمی که نائب رئیس کنفدراسیون آسیاست. این افراد اگر عضو فدراسیون کشور خود نباشند، نمی توانند سمتی داشته باشند و با اجرایی شدن این قانون قاعدتا ما خیلی از کرسی ها را از دست می دهیم. از طرفی به دست آوردن مجدد این کرسی ها زمانبر است و رسیدن به این مراحل تجارب زیادی می خواهد.
برنامه زنده "مجله هندبال" روز شنبه 13 مرداد با اجرای کاظم زاده بود. این برنامه هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)