ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

بررسی علل شکست تیم ملی هندبال در مقابل قطر

برنامه "مجله هندبال" روز شنبه 27 مرداد با حضور کیوان صادقی و مسعود ظهرابی، کارشناسان هندبال به بررسی علل شکست تیم ملی هندبال در مقابل قطر در چهارچوب رقابتهای بازیهای آسیایی جاکارتا پرداخت.

1397/05/28
08:02

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی هندبال ایران در دومین دیدار از مرحله مقدماتی بازی های آسیایی به مصاف قطر رفت و با 15 امتیاز اختلاف شکست خورد.
کیوان صادقی، کارشناس هندبال در ارزیابی عملکرد تیم ملی هندبال در دو دیدار خود مقابل مالزی و قطر اظهار کرد: بازی نخست تیم ملی هندبال با مالزی بود که چون این تیم از تیمهای درجه 3 آسیاست، یک نوع بازی تمرینی برای ما به حساب می آمد. مصاف مقابل هندبال مالزی بازی سبکی بود که توانستیم به پیروزی برسیم. بازی دوم ما با تیم قطر بود. قطر تیم پرقدرتی است که شاید شانس اول این دوره از رقابتها نیز باشد. ولی توقعی که خانواده هندبال از بازیکنان داشتند این بود که در مراحل بعد باید هوشمندانه تر ظاهر می شدند و نباید اجازه می دادند که اینقدر اختلاف ایجاد شود.
وی ادامه داد: شاید علت شکست ما این بود که خود را از قبل، صعود کننده در این مرحله می دیدیم و می خواستیم انرژی لازم را برای بازیهای بعدی در مقابل بحرین، هنگ کنگ و کره جنوبی بگذاریم.
صادقی تصریح کرد: بحرین تیم پرقدرتی است و امیدواریم بازی خوبی را ارائه دهیم. البته با کره جنوبی هم بازی سختی در پیش داریم. تیم ما تیم خوبی است و توان برد حریفان را دارد.
این کارشناس عقیده داشت: مربی خارجی زحمت می کشد و کارش را انجام می دهد. ولی در شرایط اقتصاد مقاومتی شاید با بکارگیری مربی داخلی هم همین نتیجه گرفته می شد. موضوع بعدی حضور دبیر فدراسیون به عنوان کمک مربی در کادر فنی است که به نظر بنده اصلا خوب نیست.
مسعود ظهرابی، کارشناس هندبال دیگر میهمان تلفنی این برنامه بود که درخصوص نقاط ضعف تیم ملی هندبال مقابل قطر بیان کرد: تیم قطر از هماهنگی و سرمایه گذاری خوبی برخوردار است. قطر از اردوهای اسپانیا و فرانسه به بازیهای آسیایی آمده بود ولی ایران در مالزی که هیچگاه در جام ملتهای یا باشگاهی شرکت نکرده بود، اردو زده بود. مربی تیم قطر از دانش بالایی برخوردار است. بعلاوه تدارک و برنامه ریزی خوبی هم داشتند که باعث شده بود خوب و منسجم بازی کنند. تیم ما 25 روز پیش مقابل قطر بازی داشت که با اختلاف 10 گل باخت. در این بازی می بایست اختلاف گل کمتر از این بود. وی در ادامه افزود: در این بازی بازیکنان ما چیزی از تاکتیک و تکنیک هندبال ارائه نکردند. حتی اگر لژیونرهای ما مثل براداران استکی، پویا نوروزی و ... هم حضور داشتند شاید مقابل قطر بهتر بازی می کردیم ولی برنده بازی نبودیم.
این کارشناس درخصوص حریف بعدی تیم ملی ایران یعنی بحرین عنوان کرد: تیم بحرین به نسبت جام ملتهای ضعیف تر شده است چون سرمربی تیم عوض شده است. این فرصت خوبی است که از این شرایط استفاده کنیم. بازی دوشنبه ما در مقابل بحرین یک فینال زود هنگام برای ما محسوب می شود.
برنامه زنده "مجله هندبال" روز شنبه 27 مرداد با اجرای ارمنده بود. این برنامه هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)