ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

واکاوی تیم هندبال در مسابقات آسیایی

برنامه "مجله هندبال" روز شنبه 10 شهریور با حضور علیرضا رحیمی، رئیس فدراسیون هندبال به بررسی عملکرد تیم ملی هندبال در بازیهای آسیایی جاکارتا پرداخت.

1397/06/11
10:15

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم هندبال کشورمان در مجموع در شش مسابقه خود در بازیهای آسیایی جاکارتا در مقابل تیم های عربستان ، هنگ کنگ و مالزی به پیروزی رسید و در مقابل تیم های قطر ، بحرین و کره جنوبی نتیجه را واگذار کرد و در آخرین دیدار خود موفق شد در رقابتی برتر عربستان را شکست دهد و به مقام پنجم این بازیها دست پیدا کند.
علیرضا رحیمی، رئیس فدراسیون هندبال با پذیرفتن اشکالاتی که وجود داشت و باعث شد که تیم کشورمان روی سکو نرود در این رابطه اظهار کرد: من قصد توجیه ندارم. تیمی که به مسابقات می رود باید روی سکو برود و اگر اینطور نشد باید ببینیم اشکال کار کجاست؟ در این دوره تیمها با بهترین بازیکنان، مربیان خارجی و بازیهای تدارکاتی آمده بودند. ما هم باید بیشتر کار کنیم. هدفم این است که مانند گذشته که روی نوجوانان و جوانان سرمایه گذاری کردم و هندبال 10 سال نتیجه گرفت، باز هم در این رده سرمایه گذاری کنم و مربی خوب بیاورم. مطمئن هستم اگر این کار انجام شود، در آینده نتایج بسیار خوبی عاید ما می شود.
رحیمی درخصوص علت گله مندی اش از برادران استکی و عدم حضور آنها در این رقابتها گفت: لژیونری مثل پویا نوروزی از همان ابتدا گفت که نمی تواند بیاید و ما هم در همه جا از او تشکر کردیم. ما از برادران استکی از این بابت دلخور هستیم که تا آخرین لحظه نمی دانستیم می آیند یا خیر؟ البته آنها با باشگاه هایشان قرارداد دارند و ما هم به این موضوع احترام می گذاریم. ولی بعضی از بازیکنان که هم پست استکی ها بودند، در اردو و تمرینات بودند ولی نمی دانستند که در تیم خواهند بود یا نه؟ برادران استکی زمانی اعلام کردند که در تاریخ مشخصی می توانند باشند که دیگر ما تیم را بسته بودیم و از نظر سرمربی نمی توانستند در آن مدتی که مشخص کرده بودند با تیم هماهنگ و در اختیار سرمربی باشند. من هر کاری که از دستم برمی آمد برایشان انجام دادم. با این حال به خاطر حاضر نشدن مشکلی با آنها ندارم. هر زمان هم که اردوی تیم ملی داشته باشیم همه را دعوت خواهیم کرد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا عدم پرداختهایی مثل ایاب و ذهاب به بازیکنان باعث شده که لژیونرها در پیوستن به تیم ملی تعلل داشته باشند، گفت: طی یک سال و نیمی که به فدراسیون بازگشته ام، از نظر پرداخت ایاب وذهاب بازیکنان در همه رده ها امکان نداشته که پرداخت نکرده باشیم چون روی این مسئله بسیار تاکید کرده ام.
رئیس فدراسیون هندبال تاکید کرد: نوجوانان و جوانان ما در بازیهای آسیایی نشان دادند که اگر کار و سرمایه گذاری خوبی انجام شود، چند سال بعد نتایج بسیار خوبی خواهیم گرفت. از همه مهمتر لیگ است و تمام تلاشمان این است که لیگ منظم و خوبی داشته باشیم. چون فدراسیونی که لیگ و باشگاه نداشته باشد، مطمئنا موفق نخواهد بود.
وی در آخر یادآور شد: از کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش، روسای هیئتها و مربیان باشگاه ها هم که نهایت همکاری و حمایت را داشتند، تشکر می کنم.
برنامه زنده "مجله هندبال" روز شنبه 10 شهریور با اجرای نوروزی هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)