ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

آغاز رقابتهای هندبال قهرمانی نوجوانان آسیا

برنامه "مجله هندبال" روز شنبه 24 شهریور با حضور محمدرضا رجبی، دبیر فدراسیون هندبال به موضوع اعزام تیم ملی نوجوانان به مسابقات قهرمانی آسیا در اردن پرداخت.

1397/06/25
07:47

به گزارش رادیو ورزش؛ هشتمین دوره رقابت‌های نوجوانان آسیا انتخابی مسابقات جهانی 2019 با حضور 14 تیم از یکشنبه 25 شهریور ماه در امان اردن آغاز می شود که تیم ملی کشورمان در نخستین دیدار خود به مصاف تیم ژاپن می رود.
محمدرضا رجبی، دبیر فدراسیون هندبال پیرامون این مسابقات اظهار کرد: تیم ایران در گروه نسبتا سختی قرار گرفته و با ژاپن، قطر و امارات همگروه است که همگی صاحب سبک هستند. ولی با پشت سر گذاشتن 10 اردوی تدارکاتی بازیکنان ما از آمادگی خوبی برخوردارند.
وی ادامه داد: در رده نوجوانان برخلاف بزرگسالان پیش زمینه ای از تیمها و بازیکنان وجود ندارد. ولی کادر فنی تا حد ممکن آنالیز کرده است تا بازیکنان با آمادگی کامل روبرو شوند. امیدواریم بازی خوبی ارائه شود و نتیجه خوبی بگیریم.
رجبی درخصوص نحوه انتخاب نفرات تیم ملی هندبال نوجوانان گفت: 163 بازیکن به اردو دعوت شدند. در رده بزرگسالان چون بازیکنان در لیگ بازی می کنند یا در دوره های قبلی حضور داشتند، شناخت نسبی از بازیکنان داریم.
ولی در رده پایه برای انتخاب بهترینها مجبوریم مسابقاتی که برگزار شده را پیگیری کنیم و تعداد زیادی را به اردو دعوت کنیم. رشد و پیشرفت رده پایه خیلی سریع است و تفاوت بوضوح در پایان اردو مشاهده می شد. مربیان هم بخوبی کار کرده و بازیکنان نسبت به قبل ترقی داشتند.
رجبی در آخر عنوان کرد: امیدواریم با حمایت و تاکیدی که رئیس فدراسیون در بخش پایه دارد، خیلی خوب رشد کنیم و در آینده این افراد پشتوانه تیم ملی بزرگسالان شوند.
برنامه زنده "مجله هندبال" روز شنبه 24 شهریور با اجرای ارمنده بود. این برنامه هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقمندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)