ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

علل ناکامی هندبال نوجوانان برای راهیابی به جمع 4 تیم برتر آسیا

برنامه "مجله هندبال" روز شنبه 7 مهر با حضور ناصر سلیمی، سرمربی تیم ملی هندبال نوجوانان به موضوع رقابتهای قهرمانی هندبال نوجوانان آسیا پرداخت.

1397/07/08
09:00

به گزارش رادیو ورزش؛ ناصر سلیمی، سرمربی تیم ملی نوجوانان پیرامون عملکرد تیم ملی هندبال نوجوانان در مسابقات قهرمانی آسیا که در اردن برگزار شد، اظهار کرد: در دور نخست این رقابتها در گروه مرگ قرار داشتیم و کسی امید نداشت که بتوانیم از گروه بالا بیاییم. ولی توانستیم هر 3 بازی را با موفقیت پشت سر بگذاریم و به دور دوم صعود کنیم.
وی ادامه داد: در دور دوم مقابل عربستان قرار گرفتیم. بازیکنان ما اشتباهات عدیده ای داشتند و خود من هم به عنوان سرمربی اشتباهات زیادی کردم. می توانستیم برنده این بازی باشیم ولی اشتباهات من و بازیکنان و همچنین مسائل داوری باعث کسب نتیجه تساوی شد. البته وزنه اشتباهات من سنگینتر بود و از این بابت از جامعه هندبال عذرخواهی می کنم. بازی بعدی تیم ما با چین تایپه بود. امسال چین تایپه بسیار خوب ظاهر شد و ما اسیر بازی دو جانبه آنها شدیم. البته غافلگیر کننده نبودند ولی چین در آن سبک بازی از ما بهتر بود و نتوانستیم به جمع 4 تیم برتر راه پیدا کنیم.
سلیمی در رابطه با موانعی که باعث شد تیم ملی هندبال نوجوانان نتواند به مراحل بالاتر این رقابتها صعود کند، عنوان کرد: مساله اول این است که ما باید در آسیا کرسی بخصوص در داوری داشته باشیم. بحث دوم آماده سازی تیم ملی در زمینه های جسمانی، تکنیکی و تاکتیکی و همچنین روانی است که از طریق اردوها و بازیهای تدارکاتی خارجی میسر می گردد. البته باید خاطر نشان کنم که در این شرایط اقتصادی و همچنین مشکلات مالی فدراسیون، این کار عملی نبود ولی می توانست به تیم کمک کند. سومین مساله برگزاری اردوی آمادگی در رده های سنی پائین تر است. تیم نوجوانان نسل اولی بود که دو سال قبل از رده نونهالان انتخاب شد و روی آنها کار شد. امیدوارم این تیم در سالهای بعد نتایج بهتری کسب کند.
برنامه زنده "مجله هندبال" روز شنبه 7 مهر با اجرای ارمنده بود. این برنامه هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)