ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

حضور دو تیم برتر لیگ هندبال در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا

برنامه "مجله هندبال" روز شنبه 29 دی با حضور محمدرضا رجبی، دبیر فدراسیون هندبال به آخرین اخبار و اطلاعات این رشته ورزشی پرداخت.

1397/10/30
08:25

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدرضا رجبی، دبیر فدراسیون هندبال پیرامون وضعیت اعزام تیمهای برتر لیگ هندبال به مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا اظهار کرد: طبق تقویم برنامه های فدراسیون پیش می رود و هیچ برنامه ای از قلم نیفتاده است. برای اعزام تیم ها به مسابقات باشگاه های آسیا قهرمان و نائب قهرمان لیگ برتر اعزام می شوند. قهرمان دور قبل نفت و گاز گچساران و نائب قهرمان تیم کازرون است.
وی ادامه داد: البته اول اردن و سپس هندوستان و حالا کویت به عنوان میزبان اعلام شده و این مسابقات در اوایل فروردین ماه برگزار می گردد. با تغییر تاریخ مسابقات که بعد از فصل 97 است؛ تیمها می توانند بازیکنان فصل جدید خود را نیز در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا بهمراه داشته باشند. البته باشگاه ها با موانع مالی مواجه هستند و شرکت در مسابقات هم هزینه نسبتا زیادی دارد. به این دلیل اشتیاق باشگاه ها کم شده است. در حال رایزنی هستیم که ارز ثانویه بگیریم چون اعزام با ارز آزاد خیلی سخت است. در ضمن در این مسابقات نماینده بانوان ما حضور ندارد.
رجبی درخصوص شروع اردوی تیم ملی هندبال بیان کرد: 11 بازیکن تیم ملی لژیونر هستند. بقیه بازیکنان هم در لیگ برتر هستند و تا نیمه اسفند ماه نمی توانیم هیچ اردویی برگزار کنیم. بعد از آن هم 11 لژیونر ما تا اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد ماه در کشور حضور ندارند و در باشگاه های خارجی خود هستند. اگر بخواهیم اردوها را شروع کنیم با بازیکنان داخلی شروع می کنیم.
وی در رابطه با انتخاب سرمربی برای تیم ملی گفت: رئیس فدراسیون باید تصمیم بگیرد که چه بودجه ای برای سرمربی تیم ملی هزینه شود و کار ما تا زمان برگزاری مجمع برای انتخاب رئیس فدراسیون سخت است. سال آینده انتخابی المپیک، قهرمانی آسیا و انتخابی جهان را در پیش داریم.
برنامه زنده "مجله هندبال" روز شنبه 29 دی با اجرای نوروزی بود. این برنامه هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)