ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

لغو دیدارهای لیگ هندبال به دلیل مشکلات مالی تیمها

برنامه "مجله هندبال" روز شنبه 13 بهمن با حضور مراد کرمی، رئیس سازمان لیگ هندبال به موضوع علت لغو چند مسابقه لیگ هندبال اختصاص داشت.

1397/11/14
08:32

به گزارش رادیو ورزش؛ هفته چهاردهم از سی و یکمین دوره رقابتهای لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور در بخش مردان، روزهای 11 و 12 بهمن ماه برگزار شد اما دو دیدار از چهار دیدار آن برگزار نشد. تیم نفت و گاز گچساران به کرمان نرفت تا این دیدار لغو شود. تیم سربداران سبزوار هم راهی دهدشت نشد تا دیدارش با تیم فرازبام لغو گردد. در مسابقات لیگ بانوان هم یک مسابقه برگزار نشد.
مراد کرمی، رئیس سازمان لیگ هندبال پیرامون علت عدم برگزاری این بازیها اظهار کرد: ما خودمان هم از این موضوع راضی نیستیم ولی شرایطی پیش آمد که در درجه اول مشکل مالی و هزینه رفت و برگشت تیمها بود. اکثر تیمهای ما با حمایت اسپانسر شکل گرفته اند و کمتر باشگاهی هستند. اگر بازی باشد که نتیجه آن برای تیم تاثیرگذار نباشد؛ اسپانسر از تیم می خواهد که حضور پیدا نکند تا هزینه رفت و آمد که بالغ بر 8 میلیون هزینه در بردارد بر آنها تحمیل نشود. دو تیم نفت و گاز گچساران و سربداران که این هفته در مسابقات خود حاضر نشدند؛ در 18 بهمن در مقابل هم بازی دارند که این مسابقه از اهمیت بیشتری برای آنها برخوردار است و بیشتر قصد دارند که استراحتی داشته باشند تا در آن دیدار بتوانند بازی را به نفع خودشان به پایان برسانند.
کرمی درخصوص مسابقات دسته یک بیان کرد: لیگ دسته یک امسال از کیفیت خوبی برخوردار بود و 16 تیم در 4 گروه شرکت داشتند. از هر گروه 2 تیم بالا آمدند. دهه سوم بهمن مسابقات ادامه پیدا می کند. در هفته آخر به دلیل اینکه امتیازات تیمها مسجل شده بود 3 مسابقه برگزار نشد چون تیمها برای انجام بازی حاضر نشدند. طبق آئین نامه اگر تیمی یک بار در مسابقه حاضر نشود؛ در مورد نتیجه و تیم تصمیم گیری می شود و اگر 2 بار حاضر نشود از جدول مسابقات حذف خواهد شد.
وی تصریح کرد: اکثر تیمها پول بازیکنان خود را پرداخت کرده اند. داورها حق الزحمه دور رفت را دریافت کرده اند و تا دو هفته آینده حق الزحمه دور برگشت محاسبه و پرداخت می شود. ما برنامه را در اختیار باشگاه ها قرار دادیم ولی گاهی شرایطی پیش می آید که از دست ما خارج است. ما می خواهیم مسابقات به شکل شایسته ای پیش رود ولی بعضی تیمها با حساب و کتاب خود باعث حاشیه می شوند. هندبال ما نیاز به آرامش دارد و لازم است از حاشیه دور باشد.
برنامه زنده "مجله هندبال" روز شنبه 13 بهمن با اجرای ارمنده بود. این برنامه هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)