ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

هندبال نیازمند استعدادیابی و پشتوانه سازی

برنامه "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 31 فروردین با حضور جواد زارعی، رئیس هیئت هندبال خراسان رضوی به بررسی مشکلات هندبال کشور اختصاص داشت.

1398/02/02
08:17

به گزارش رادیو ورزش؛ جواد زارعی، رئیس هیئت هندبال خراسان رضوی پیرامون مشکلات هندبال و راهکار حل آن اظهار کرد: یکی از مشکلات اصلی جامعه هندبال این است که چند سالی است، شخصیت خوبی ندارد. سابقا هندبال بخوبی شناخته شده بود و به این جهت اسپانسرهای خوبی می آمدند چون نتایج خوب و قابل قبولی می گرفت. ولی چند سالی است که نتیجه خوبی نگرفته و طبیعتا اسپانسرهای خوبی هم جذب نشده است. حتی صداوسیما نیز روی هندبال حسابی باز نکرده و مسئولان نسبت به رشته های توپی دیگر هندبال را جز رشته های آخر اهمیت محسوب کرده اند.
وی در ادامه تاکید کرد: باید مثل قبل شخصیت خوبی به هندبال داده شود. بعلاوه در مجامع بین المللی حضور موفقی داشته باشد. ظرفیتهای هندبال هم از بالقوه به بالفعل در آید. ما باید به شهرستانها و استانها رسیدگی بیشتری کنیم چون اکثر بدنه تیم ملی از بازیکنان شهرستانها هستند. در ضمن لازم است تهران حداقل یک تیم لیگ برتری داشته باشد. در ضمن از ظرفیت افراد و متخصصین استفاده کامل شود و از تمام افکار و بخصوص پیشکسوتان بهره برده شود.
زارعی عنوان کرد: ما تیم نوجوانان و جوانان قوی نداریم که تیم های ملی آینده را پوشش بدهند. از نظر سنی تیم ملی ما افزایش سن داشته اند و باید جوانگرایی شود و همچنین استعدادیابی در سطح وسیعی انجام شود. ما هیچ پشتوانه ای در هندبال نداریم و از این جهت ضعف داریم. درنتیجه طبق معیارهای مناسب باید استعدادیابی صورت گیرد تا از نظر بازیکن به کفایت برسیم و مربیان هم از این فضا استفاده کنند. بعلاوه از مربیان خوب و تراز اول استفاده کنیم.
برنامه زنده "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 31 فروردین با اجرای ارمنده بود. این برنامه هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)