ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

مشکلات این روزهای هندبال بانوان

برنامه "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 28 اردیبهشت با حضور مریم یوسفی، بازیکن تیم ملی هندبال به موضوع وضعیت هندبال بانوان پرداخت.

1398/02/29
08:14

به گزارش رادیو ورزش؛ مریم یوسفی، بازیکن تیم ملی هندبال پیرامون وضعیت هندبال بانوان اظهار کرد: در این چند سال تغییرات مدیریتی زیادی در هندبال رخ داد. اسفند سال گذشته علیرضا پاکدل در مجمع انتخاباتی به عنوان رئیس جدید فدراسیون انتخاب شد و براساس اهدافی که دارد دست به تغییراتی زده است تا کار خود را شروع کند. امیدواریم برنامه ریزی درستی انجام شود و این برنامه ها به اجرا درآید.
وی ادامه داد: اصلی ترین مشکل فدراسیونها مسائل مالی و اسپانسر است. تا وقتی حمایت مالی خوبی از فدراسیون نشود، مدیریت هر چقدر هم برنامه های خوبی داشته باشد نمی تواند آنها را به اجرا درآورد. بخصوص رشته ای مثل هندبال که چند سالی هم ثبات در مدیریت نداشته و در رسانه هم خیلی کم بدان پرداخته شده است.
یوسفی عنوان کرد: سال 2012 تیم ملی بانوان مربی خارجی داشت که باعث شد هندبال پیشرفت خوبی کرده و تغییرات اساسی در روند تمرینی بازیکنان ایجاد شود. ولی این کار ادامه دار نبود. امیدواریم این مشکل اصلی حل شود و مدیران بتوانند برنامه ها را پله پله پیش ببرند.
وی به عنوان بازیکنی که 20 سال در این رشته فعالیت می کند تصریح کرد: باید هدفگذاری فدراسیون مشخص باشد. توجه به رده های پایه برای پرورش بازیکنان آینده مورد توجه قرار گیرد. بعلاوه بازیکنان به تورنمنتهای خارجی اعزام شوند و مربی خارجی برای تیم ملی بیاورند تا نتیجه خوبی عاید هندبال بانوان شود. بازیکنان هندبال از روی عشق و علاقه خود در این رشته می مانند و حتی خیلی بازیکنان تیمهای لیگ برتر هیچ گونه دریافتی ندارند.
برنامه زنده "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 28 اردیبهشت با اجرای ارمنده بود. این برنامه هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)