ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

راهکار ارتقای هندبال کشور

برنامه "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 11 خرداد با حضور طاهره مبرا، کارشناس هندبال به بررسی وضعیت هندبال کشور پرداخت.

1398/03/12
08:36

به گزارش رادیو ورزش؛ طاهره مبرا، کارشناس هندبال پیرامون راهکار ارتقای رشته هندبال کشور اظهار کرد: با توجه به تجربه ام در هندبال و همچنین در فدراسیون، بهترین راهکار ارتقای فدراسیون برنامه ریزی است. متاسفانه هندبال با مشکل ثبات در مدیریت روبرو شده است. هر مدیری که به فدراسیون آمده دوران کوتاه مدتش باعث شده چندان دل نبندد. بعلاوه هر مسئولی که به فدراسیون آمده ادامه دهنده راه قبلی نیست و می خواهد سلیقه ای اعمال نظر کند. درنتیجه همیشه در نقطه اول هستیم.
وی ادامه داد: وزارت ورزش نظارت کافی در فدراسیون هندبال ندارد. مساله مهم بعدی بودجه است. برای هر برنامه ای باید فکر کنیم بودجه اش از کجا تامین شود. مهمترین ابزار ما توپ هندبال است که متاسفانه در آن هم مشکل داریم. با این وضعیت چگونه برویم سراغ استعدادیابی؟ همچنین انتظار داریم در آسیایی و جهانی مقام بیاوریم!
مبرا عنوان کرد: هر فردی می آید مقطعی کار می خواهد و تداوم ندارد. بعلاوه نیرویی که آموزش داده که به استانها بفرستیم، نداریم. استعدادیابی ما از طریق مشاهده است. انتظار داریم از عشق و علاقه بیایند درحالیکه می روند سراغ رشته ای که اهمیت بیشتری داده می شود. اگر می خواهیم موفق باشیم اولین کار برنامه ریزی و بعد تامین بودجه است.
برنامه زنده "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 11 خرداد با اجرای ارمنده بود. این برنامه هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)