جهان ورزش (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

تشكیل كمیته فنی فدراسیون هندبال و انتخاب سرمربی

برنامه "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 25 خرداد با حضور علیرضا پاكدل، رئیس فدراسیون هندبال به موضوع تشكیل كمیته فنی فدراسیون هندبال و انتخاب سرمربی تیم ملی پرداخت.

1398/03/26
08:27

به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا پاكدل، رئیس فدراسیون هندبال پیرامون تشكیل كمیته فنی فدراسیون هندبال و انتخاب سرمربی تیم ملی اظهار كرد: كمیته فنی فدراسیون هندبال تشكیل شد و با نظرات كارشناسان و پیشكسوتان اعضای كمیته فنی انتخاب شدند كه اكثرا از افراد با سابقه هندبال بودند. به هر حال در هر انتخابی ممكن است اشتباهاتی نیز رخ دهد و ما ادعا نمی كنیم كه انتخابها صددرصد اصلح بوده اند. شاید جایی در بحث شاخصه ها اشتباهاتی داشتیم. ولی این امكان هم وجود دارد كه افرادی به این كمیته اضافه شوند.
وی درخصوص انتخاب سرمربی تیم ملی هندبال توضیح داد: بحث انتخاب سرمربی تیم ملی هندبال را در اختیار كمیته فنی قرار دادیم. در مورد انتخاب علیرضا حبیبی به عنوان سرمربی تیم ملی بحث و تبادل زیادی شد و در نهایت با اكثریت آرا حبیبی انتخاب شد. بنده هم در این جلسه حضور داشتم. ولی ما روی هیچ گزینه ای تاكید نكردیم و اختیار را به كمیته فنی دادیم. ولی دیدگاهمان و چالشهایی كه در سالهای گذشته داشتیم را مطرح كردیم.
پاكدل درخصوص انتقادات در مورد حضور تیمور درزابی در جمع كمیته فنی بیان كرد: درزابی چند سال به عنوان سرپرست در كنار تیم ملی بود. قصد ما این بود كه آسیب شناسی شود و مشكلاتی كه در این سالها وجود داشت، مطرح شود تا در تصمیم گیری كمیته فنی لحاظ شود تا اتفاقی كه قبلا افتاده بود دیگر رخ ندهد.
وی تاكید كرد: در فدراسیون به روی همه كسانی كه دوست دارند به هندبال كمك كنند، باز است. اعتقاد داریم كه افراد زیادی هستند كه می توانند در كمیته فنی حضور داشته باشند ولی خوب این امر ممكن نیست و شاید یكی دو نفر كم و زیاد شوند.
رئیس فدراسیون هندبال در رابطه با جذب مربی خارجی برای تیم ملی بانوان گفت: امسال و سال آینده رویداد خاصی در هندبال بانوان نداریم ولی باید از این زمان استفاده كنیم. به دلیل شرایط اقتصادی برای جذب مربی خارجی مشكل داریم. تجربه نشان داده كه بكارگیری مربیان درجه 2 و 3 اروپا كمكی به هندبال ما نخواهد كرد. اگر فضا مهیا شود با كمك كمیته ملی المپیك و وزارت ورزش از یك مربی كارنامه دار و موجه استفاده خواهیم كرد. در غیر این صورت از توان و ظرفیت داخلی استفاده خواهیم كرد. تلاش ما این است كه مربیان را بروز كنیم و سطح آنها را بالا ببریم.
برنامه زنده "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 25 خرداد با اجرای پیرایرانی بود. این برنامه هر دو هفته یك بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)