ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

تشکیل کمیته فنی فدراسیون هندبال و انتخاب سرمربی

برنامه "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 25 خرداد با حضور علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال به موضوع تشکیل کمیته فنی فدراسیون هندبال و انتخاب سرمربی تیم ملی پرداخت.

1398/03/26
08:27

به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال پیرامون تشکیل کمیته فنی فدراسیون هندبال و انتخاب سرمربی تیم ملی اظهار کرد: کمیته فنی فدراسیون هندبال تشکیل شد و با نظرات کارشناسان و پیشکسوتان اعضای کمیته فنی انتخاب شدند که اکثرا از افراد با سابقه هندبال بودند. به هر حال در هر انتخابی ممکن است اشتباهاتی نیز رخ دهد و ما ادعا نمی کنیم که انتخابها صددرصد اصلح بوده اند. شاید جایی در بحث شاخصه ها اشتباهاتی داشتیم. ولی این امکان هم وجود دارد که افرادی به این کمیته اضافه شوند.
وی درخصوص انتخاب سرمربی تیم ملی هندبال توضیح داد: بحث انتخاب سرمربی تیم ملی هندبال را در اختیار کمیته فنی قرار دادیم. در مورد انتخاب علیرضا حبیبی به عنوان سرمربی تیم ملی بحث و تبادل زیادی شد و در نهایت با اکثریت آرا حبیبی انتخاب شد. بنده هم در این جلسه حضور داشتم. ولی ما روی هیچ گزینه ای تاکید نکردیم و اختیار را به کمیته فنی دادیم. ولی دیدگاهمان و چالشهایی که در سالهای گذشته داشتیم را مطرح کردیم.
پاکدل درخصوص انتقادات در مورد حضور تیمور درزابی در جمع کمیته فنی بیان کرد: درزابی چند سال به عنوان سرپرست در کنار تیم ملی بود. قصد ما این بود که آسیب شناسی شود و مشکلاتی که در این سالها وجود داشت، مطرح شود تا در تصمیم گیری کمیته فنی لحاظ شود تا اتفاقی که قبلا افتاده بود دیگر رخ ندهد.
وی تاکید کرد: در فدراسیون به روی همه کسانی که دوست دارند به هندبال کمک کنند، باز است. اعتقاد داریم که افراد زیادی هستند که می توانند در کمیته فنی حضور داشته باشند ولی خوب این امر ممکن نیست و شاید یکی دو نفر کم و زیاد شوند.
رئیس فدراسیون هندبال در رابطه با جذب مربی خارجی برای تیم ملی بانوان گفت: امسال و سال آینده رویداد خاصی در هندبال بانوان نداریم ولی باید از این زمان استفاده کنیم. به دلیل شرایط اقتصادی برای جذب مربی خارجی مشکل داریم. تجربه نشان داده که بکارگیری مربیان درجه 2 و 3 اروپا کمکی به هندبال ما نخواهد کرد. اگر فضا مهیا شود با کمک کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش از یک مربی کارنامه دار و موجه استفاده خواهیم کرد. در غیر این صورت از توان و ظرفیت داخلی استفاده خواهیم کرد. تلاش ما این است که مربیان را بروز کنیم و سطح آنها را بالا ببریم.
برنامه زنده "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 25 خرداد با اجرای پیرایرانی بود. این برنامه هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)