ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

بررسی وضعیت هندبال ساحلی

برنامه "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 8 تیر با حضور رضا افتخاری، سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی به بررسی وضعیت هندبال ساحلی کشور پرداخت.

1398/04/09
09:43

به گزارش رادیو ورزش؛ رضا افتخاری، سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی پیرامون عملکرد تیم ملی هندبال ساحلی در مسابقات قهرمانی آسیا چین اظهار کرد: هفتمین دوره مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی آسیا در چین برگزار شد. 12 تیم در دو گروه 6 تیمی حضور داشتند. تیم ما در گروه "ب" با تیمهای عمان، ژاپن، عربستان، پاکستان و تایلند همگروه بود. ما با برد مقابل ژاپن، عربستان، پاکستان و تایلند و با باخت در برابر عمان به عنوان تیم دوم گروه به مرحله بعد صعود کردیم و با شکست در مصاف با قطر در دیدار رده بندی مقابل ویتنام قرار گرفتیم و مقام سوم این دوره از رقابتها را کسب کردیم. البته رفتن به فینال دور از دسترس نبود.
وی در ادامه افزود: در سطح آسیا حساب ویژه ای روی هندبال ساحلی ایران باز شده است. در مسابقات جوانان جهان 2018 روسیه تنها تیم آسیایی بودیم که به جمع 8 تیم برتر راه یافتیم. ما شرایط خوبی داریم و می توانیم در مسابقات سطح بالاتر حضور پیدا کنیم. در شبکه های مجازی کسب عنوان سومی در مسابقات قهرمانی آسیا را ناکامی هندبال ساحلی خوانده اند. متاسفانه اشخاصی که پایشان به ماسه نرسیده قضاوت می کنند. انتقاد سازنده است ولی عمل به آن بهتر است.
افتخاری درخصوص وضعیت هندبال ساحلی کشور عنوان کرد: رشد و پیشرفت هندبال ساحلی در ایران با کشورهای دیگر آسیایی قابل مقایسه نیست. با تلاش و زحمت استانهای شمالی و جنوبی شرایط بسیار خوبی برای هندبال ساحلی ما در آسیا بوجود آمده است. الان توان اعزام 3 تیم به آسیا را داریم. سال گذشته آنتونیو، بهترین مربی هندبال ساحلی دنیا یک ماه به ایران آمد. دو کلاس مربیگری در اصفهان و بندرعباس برگزار کرد. همچنین 3 اردوی تیم ملی 2 اردوی بزرگسالان و 1 اردوی جوانان با وی داشتیم.
برنامه زنده "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 8 تیر با اجرای ارمنده بود. این برنامه هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)