جهان ورزش (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

برنامه‌های كمیته استعدادیابی فدراسیون هندبال اجرای طرح "هندبال خوشه چین" برای استعدادیابی در روستاها

برنامه "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 22 تیر با حضور علی اكبر خوشنویس، مسئول كمیته استعدادیابی فدراسیون هندبال به بررسی اقدامات و برنامه های این كمیته پرداخت.

1398/04/23
09:16

به گزارش رادیو ورزش؛ علی اكبر خوشنویس، مسئول كمیته استعدادیابی فدراسیون هندبال كه از اردیبهشت ماه امسال این مسئولیت را برعهده گرفته پیرامون برنامه های این كمیته اظهار كرد: در حال ارزیابی عملكرد این كمیته در گذشته هستیم. تاكنون كارهای خوبی انجام شده است. ما در حال نوشتن آئین نامه ای برای كمیته استعدادیابی هستیم. همچنین به دنبال این هستیم كه انجام كارها با قوت ادامه پیدا كرده و بعلاوه نقاط قوت و ضعف را نیز پوشش دهیم.

وی با بیان این نكته كه استعدادیابی ركن اساسی هر فدراسیونی است درخصوص اقدامات این كمیته جهت شناسایی مستعدین این رشته گفت: سال گذشته وزارت ورزش المپیاد استعدادهای برتر را در رشته های مختلف برگزار كرد و فرصت خوبی برای استعدادیابی همه رشته ها فراهم شد.در مرداد ماه نیز المپیاد استعدادهای برتر كشور در دو بخش دختران و پسران در یزد و كرمانشاه برگزار می شود. در این المپیاد مربیان استعدادیابی ما نخبه گزینی می كنند و منتخبین در هر منطقه بشكل یكسان آموزش داده می شوند.

خوشنویس با تاكید بر اینكه تلاش او این است كه كارها بدرستی انجام شود، در ادامه افزود: با انجمن هندبال آموزش و پرورش صحبت كردیم تا از طریق كانونها به سنین پائین تر نیز دسترسی پیدا كنیم. بعلاوه لازم است دانشگاه ها و افراد علمی و متخصص نیز ورود پیدا كنند. در این زمینه پیشنهاد دادیم كه شورای علمی و پژوهش را راه اندازی كنیم.

رئیس كمیته استعدادیابی فدراسیون هندبال با اعلام طرح "هندبال خوشه چین" برای استعدادیابی در روستاها توضیح داد: طرحی به نام هندبال خوشه چین داریم كه جهت استعدادیابی در روستاهاست. این طرح همین هفته بصورت پایلوت در یكی از استانها اجرا می شود. امیدواریم این چرخه بصورت درست راه اندازی شود كه البته زمانبر است و حداقل 10 سال می برد تا به كمك آن رده نوجوانان ما جز 3 تیم برتر آسیا شود.

برنامه زنده "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 22 تیر با اجرای ارمنده بود. این برنامه هر دو هفته یك بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)