ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

برنامه‌های كمیته استعدادیابی فدراسیون هندبال اجرای طرح "هندبال خوشه چین" برای استعدادیابی در روستاها

برنامه "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 22 تیر با حضور علی اکبر خوشنویس، مسئول کمیته استعدادیابی فدراسیون هندبال به بررسی اقدامات و برنامه های این کمیته پرداخت.

1398/04/23
09:16

به گزارش رادیو ورزش؛ علی اکبر خوشنویس، مسئول کمیته استعدادیابی فدراسیون هندبال که از اردیبهشت ماه امسال این مسئولیت را برعهده گرفته پیرامون برنامه های این کمیته اظهار کرد: در حال ارزیابی عملکرد این کمیته در گذشته هستیم. تاکنون کارهای خوبی انجام شده است. ما در حال نوشتن آئین نامه ای برای کمیته استعدادیابی هستیم. همچنین به دنبال این هستیم که انجام کارها با قوت ادامه پیدا کرده و بعلاوه نقاط قوت و ضعف را نیز پوشش دهیم.

وی با بیان این نکته که استعدادیابی رکن اساسی هر فدراسیونی است درخصوص اقدامات این کمیته جهت شناسایی مستعدین این رشته گفت: سال گذشته وزارت ورزش المپیاد استعدادهای برتر را در رشته های مختلف برگزار کرد و فرصت خوبی برای استعدادیابی همه رشته ها فراهم شد.در مرداد ماه نیز المپیاد استعدادهای برتر کشور در دو بخش دختران و پسران در یزد و کرمانشاه برگزار می شود. در این المپیاد مربیان استعدادیابی ما نخبه گزینی می کنند و منتخبین در هر منطقه بشکل یکسان آموزش داده می شوند.

خوشنویس با تاکید بر اینکه تلاش او این است که کارها بدرستی انجام شود، در ادامه افزود: با انجمن هندبال آموزش و پرورش صحبت کردیم تا از طریق کانونها به سنین پائین تر نیز دسترسی پیدا کنیم. بعلاوه لازم است دانشگاه ها و افراد علمی و متخصص نیز ورود پیدا کنند. در این زمینه پیشنهاد دادیم که شورای علمی و پژوهش را راه اندازی کنیم.

رئیس کمیته استعدادیابی فدراسیون هندبال با اعلام طرح "هندبال خوشه چین" برای استعدادیابی در روستاها توضیح داد: طرحی به نام هندبال خوشه چین داریم که جهت استعدادیابی در روستاهاست. این طرح همین هفته بصورت پایلوت در یکی از استانها اجرا می شود. امیدواریم این چرخه بصورت درست راه اندازی شود که البته زمانبر است و حداقل 10 سال می برد تا به کمک آن رده نوجوانان ما جز 3 تیم برتر آسیا شود.

برنامه زنده "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 22 تیر با اجرای ارمنده بود. این برنامه هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)