ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

5 لژیونر در ترکیب تیم ملی هندبال

برنامه "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 13 مهر در گفتگو با مهدی اخوان، سرپرست تیم ملی هندبال به موضوع حضور لژیونرها در مسابقات انتخابی سهمیه المپیک پرداخت.

1398/07/14
08:40

به گزارش رادیو ورزش؛ مهدی اخوان، سرپرست تیم ملی هندبال پیرامون علت همراهی تنها 5 لژیونر در مسابقات انتخابی المپیک 2020 توکیو که در قطر برگزار می شود، اظهار کرد: سجاد استکی آسیب دیدگی داشت. پویا نوروزی که از بازیکنان شاخص ماست، تیمش به دست دو سقوط کرده و الان تیم ندارد. فدراسیون آلمان تنها 21 روز به او فرصت داده که تیمش را انتخاب کند که در این مدت امکانپذیر نیست که در خدمت تیم ملی باشد. سعید حیدری و علیرضا موسوی باید در باشگاه های اروپایی خود بازی کنند و تنها روز آخر که بازی با کویت است، آزاد می شوند. یوسف نژاد هم اعلام کرده که آسیب دیده است. سعید برخورداری نامه ای نوشته که به علت مشکل خانوادگی و آسیب دیدگی نمی تواند بیاید و می خواهد جایش را به جوانان دهد.
وی در ادامه افزود: بابا صفری، الله کرم استکی، افشین صادقی، مهرداد صمصامی و شاهو نصرتی 5 نفر لژیونری هستند که می توانیم در این مسابقات از آنها استفاده کنیم.
اخوان اعلام کرد: 15 مهر ماه عازم قطر هستیم و قبل از شروع بازیهای رسمی، دو بازی دوستانه با قطر داریم از این پنج لژیونر صادقی و صمصامی می توانند به ما ملحق شوند. استکی، بابا صفری و نصرتی 4 روز مانده به مسابقات رسمی به تیم اضافه می شوند. البته در اردو سوم تهران، این سه نفر با تیم تمرین کرده اند.
سرپرست تیم ملی هندبال درخصوص پیگیریهای بین المللی برای عدم در اختیار گذاشته نشدن لژیونرها توسط باشگاه هایشان عنوان کرد: به فدراسیون جهانی نامه نوشتیم که چرا رومانی بازیکنان را در این تاریخ در اختیار تیم ملی قرار نمی دهد. فدراسیون رومانی به باشگاه ها نامه می دهد و باشگاه ها جواب می دهند که این بازیکنان خودشان نخواسته اند که بروند. ما با بازیکنان تماس گرفتیم که بازیکنان گفتند سرپرست تیم، ما را برای مسابقات اروپا می خواهد و اگر برویم جریمه می شویم. ما هم از بازیکنان خواسته ایم که این موضوع را کتبا بنویسند.
برنامه زنده "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 13 مهر با اجرای ارمنده بود. این برنامه هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)