جهان ورزش (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

5 لژیونر در تركیب تیم ملی هندبال

برنامه "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 13 مهر در گفتگو با مهدی اخوان، سرپرست تیم ملی هندبال به موضوع حضور لژیونرها در مسابقات انتخابی سهمیه المپیك پرداخت.

1398/07/14
08:40

به گزارش رادیو ورزش؛ مهدی اخوان، سرپرست تیم ملی هندبال پیرامون علت همراهی تنها 5 لژیونر در مسابقات انتخابی المپیك 2020 توكیو كه در قطر برگزار می شود، اظهار كرد: سجاد استكی آسیب دیدگی داشت. پویا نوروزی كه از بازیكنان شاخص ماست، تیمش به دست دو سقوط كرده و الان تیم ندارد. فدراسیون آلمان تنها 21 روز به او فرصت داده كه تیمش را انتخاب كند كه در این مدت امكانپذیر نیست كه در خدمت تیم ملی باشد. سعید حیدری و علیرضا موسوی باید در باشگاه های اروپایی خود بازی كنند و تنها روز آخر كه بازی با كویت است، آزاد می شوند. یوسف نژاد هم اعلام كرده كه آسیب دیده است. سعید برخورداری نامه ای نوشته كه به علت مشكل خانوادگی و آسیب دیدگی نمی تواند بیاید و می خواهد جایش را به جوانان دهد.
وی در ادامه افزود: بابا صفری، الله كرم استكی، افشین صادقی، مهرداد صمصامی و شاهو نصرتی 5 نفر لژیونری هستند كه می توانیم در این مسابقات از آنها استفاده كنیم.
اخوان اعلام كرد: 15 مهر ماه عازم قطر هستیم و قبل از شروع بازیهای رسمی، دو بازی دوستانه با قطر داریم از این پنج لژیونر صادقی و صمصامی می توانند به ما ملحق شوند. استكی، بابا صفری و نصرتی 4 روز مانده به مسابقات رسمی به تیم اضافه می شوند. البته در اردو سوم تهران، این سه نفر با تیم تمرین كرده اند.
سرپرست تیم ملی هندبال درخصوص پیگیریهای بین المللی برای عدم در اختیار گذاشته نشدن لژیونرها توسط باشگاه هایشان عنوان كرد: به فدراسیون جهانی نامه نوشتیم كه چرا رومانی بازیكنان را در این تاریخ در اختیار تیم ملی قرار نمی دهد. فدراسیون رومانی به باشگاه ها نامه می دهد و باشگاه ها جواب می دهند كه این بازیكنان خودشان نخواسته اند كه بروند. ما با بازیكنان تماس گرفتیم كه بازیكنان گفتند سرپرست تیم، ما را برای مسابقات اروپا می خواهد و اگر برویم جریمه می شویم. ما هم از بازیكنان خواسته ایم كه این موضوع را كتبا بنویسند.
برنامه زنده "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 13 مهر با اجرای ارمنده بود. این برنامه هر دو هفته یك بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)