ورزش ایران (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

ارزیابی عملکرد تیم ملی هندبال در مسابقات انتخابی المپیک

برنامه "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 11 آبان در گفتگو با علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال به بررسی عملکرد تیم ملی در مسابقات انتخابی المپیک 2020 پرداخت.

1398/08/12
15:10

به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال درخصوص عملکرد تیم ملی در مسابقات انتخابی المپیک در منطقه آسیا که با پنجمی ایران و عدم صعود به المپیک همراه بود، بیان کرد: بعد از بازیهای آسیایی اردوها و تمرینات تیم ملی بزرگسالان تقریبا تعطیل شد. زولان، سرمربی سابق تیم ملی هم قراردادش تمام شد و مربی جدیدی نداشتیم. در اردیبهشت ماه علیرضا حبیبی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد و از خرداد کار خود را شروع کرد و اردوها برگزار شد.
وی ادامه داد: ما سعی کردیم بازیکنان داخلی که در لیگ خودشان را نشان داده بودند را در اردو داشته باشیم و تا حدی تیم جوانگرایی شد. از طرفی لژیونرهایی که قرار بود همه در تیم ملی حضور پیدا کنند، مشکلاتی برایشان بوجود آمد و تنها توانستیم از 4 نفر استفاده کنیم که در اردوی 10 روزه آخر در قطر کنار تیم بودند.
پاکدل عنوان کرد: ما بازی اول مقابل کره را بردیم. در بازی دوم مقابل بحرین با اختلاف 3 گل مغلوب شدیم. بحرین چند سالی است که سرمایه گذاری خوبی در هندبال کرده و با برنامه کار می کند. متاسفانه در بازی کره و بحرین، کره با اختلاف یک گل بحرین را برد. این تنها حالتی بود که می توانست به حذف ما بینجامد. این نتیجه باعث شد که اگر در بازی بعدی با صد گل کویت را می بردیم، صعود نمی کردیم. در مجموع با توجه به شرایط تیم هندبال، به نسبت از عملکرد تیم راضی بودیم. از روز اول هم توقع نداشتیم که سهمیه المپیک بگیریم. برای اینکه به سطح اول آسیا نزدیک شویم باید در کنار لژیونرها پشتوانه سازی کنیم که پروسه زمانی خاصی دارد.
رئیس فدراسیون هندبال پیرامون برنامه ریزی برای مسابقات قهرمانی آسیا که بهمن ماه در کویت برگزار می شود، گفت: مسابقات قهرمانی آسیا که انتخابی مسابقات جهانی هم است را در پیش داریم. هفته آینده جلسه ای با سرمربی و اعضای کمیته فنی خواهیم داشت و چگونگی حضور لژیونرها، اردوها و تدارکات بررسی می شود تا آمادگی بهتری نسبت به انتخابی المپیک داشته باشیم.
برنامه زنده "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 11 آبان با اجرای ارمنده بود. این برنامه هر دو هفته یک بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)