جهان ورزش (هندبال) شنبه یك هفته در میان از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (هندبال)

ارزیابی عملكرد تیم ملی هندبال در مسابقات انتخابی المپیك

برنامه "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 11 آبان در گفتگو با علیرضا پاكدل، رئیس فدراسیون هندبال به بررسی عملكرد تیم ملی در مسابقات انتخابی المپیك 2020 پرداخت.

1398/08/12
15:10

به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا پاكدل، رئیس فدراسیون هندبال درخصوص عملكرد تیم ملی در مسابقات انتخابی المپیك در منطقه آسیا كه با پنجمی ایران و عدم صعود به المپیك همراه بود، بیان كرد: بعد از بازیهای آسیایی اردوها و تمرینات تیم ملی بزرگسالان تقریبا تعطیل شد. زولان، سرمربی سابق تیم ملی هم قراردادش تمام شد و مربی جدیدی نداشتیم. در اردیبهشت ماه علیرضا حبیبی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد و از خرداد كار خود را شروع كرد و اردوها برگزار شد.
وی ادامه داد: ما سعی كردیم بازیكنان داخلی كه در لیگ خودشان را نشان داده بودند را در اردو داشته باشیم و تا حدی تیم جوانگرایی شد. از طرفی لژیونرهایی كه قرار بود همه در تیم ملی حضور پیدا كنند، مشكلاتی برایشان بوجود آمد و تنها توانستیم از 4 نفر استفاده كنیم كه در اردوی 10 روزه آخر در قطر كنار تیم بودند.
پاكدل عنوان كرد: ما بازی اول مقابل كره را بردیم. در بازی دوم مقابل بحرین با اختلاف 3 گل مغلوب شدیم. بحرین چند سالی است كه سرمایه گذاری خوبی در هندبال كرده و با برنامه كار می كند. متاسفانه در بازی كره و بحرین، كره با اختلاف یك گل بحرین را برد. این تنها حالتی بود كه می توانست به حذف ما بینجامد. این نتیجه باعث شد كه اگر در بازی بعدی با صد گل كویت را می بردیم، صعود نمی كردیم. در مجموع با توجه به شرایط تیم هندبال، به نسبت از عملكرد تیم راضی بودیم. از روز اول هم توقع نداشتیم كه سهمیه المپیك بگیریم. برای اینكه به سطح اول آسیا نزدیك شویم باید در كنار لژیونرها پشتوانه سازی كنیم كه پروسه زمانی خاصی دارد.
رئیس فدراسیون هندبال پیرامون برنامه ریزی برای مسابقات قهرمانی آسیا كه بهمن ماه در كویت برگزار می شود، گفت: مسابقات قهرمانی آسیا كه انتخابی مسابقات جهانی هم است را در پیش داریم. هفته آینده جلسه ای با سرمربی و اعضای كمیته فنی خواهیم داشت و چگونگی حضور لژیونرها، اردوها و تداركات بررسی می شود تا آمادگی بهتری نسبت به انتخابی المپیك داشته باشیم.
برنامه زنده "ورزش ایران، هندبال" روز شنبه 11 آبان با اجرای ارمنده بود. این برنامه هر دو هفته یك بار شنبه ها، ساعت 15 به مدت 55 دقیقه، از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (هندبال)