جهان ورزش (ژیمناستیك) شنبه (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران ( ژيمناستيك)

پاشا‌نجاتی: ورود به چرخه استعدادیابی ژیمناستیك به تنهایی برای كسب موفقیت كافی نیست

نائب رئیس بانوان هیئت ژیمناستیك استان تهران گفت: ورود به چرخه استعدادیابی ژیمناستیك به تنهایی برای كسب موفقیت كافی نیست، باید برای حفظ نخبه ها و پرورش آنها برنامه های بلندمدتی داشته باشیم.

1402/07/30
08:23

معصومه پاشانجاتی، نایب رئیس بانوان هیئت ژیمناستیك استان تهران در گفت و گو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: درخشش و افتخار آفرینی و كسب مدال مهدی الفتی تاثیر مثبت و شگرفی در انگیزه و موفقیت ژیمناستیك در بخش بانوان داشت. این مسئله یك اتفاق تاریخی بود كه توانست یك بار دیگر موتور ژیمناستیك در بخش بانوان را روشن كند و بانوان را در جهت پویایی و حركت سریع به سمت هدف دعوت كند.

نجاتی درباره آخرین رویداد ژیمناستیك در بخش بانوان عنوان كرد: رقابت‌های المپیاد استعدادهای برتر بانوان در رده سنی 13 تا 15 سال و همچنین گروه سنی 16 سال در تبریز برگزار شد.

وی اضافه كرد: امسال تیم تهران برای چهارمین سال پیاپی در رقابت‌ها موفق شد به كسب مقام اول تیمی برسد و همچنین 9 مدال خوشرنگ طلا و 2 نقره و 3 برنز را با موفقیت كسب كند.

نایب رئیس بانوان اظهار كرد: نكته حائز اهمیت این است كه امسال در بخش قهرمان قهرمانان، هر سه مقام اول تا سوم در رده سنی 13 تا 15 سال و مقام اول در رده سنی 16 سال به استان تهران رسید. این اتفاق خوب، نتیجه كار تیمی و برنامه ریزی های انجام شده با سرپرستی آقای قاضی و حمایت و تلاش خانم تقوایی به عنوان مسئول كمیته هنری است.

وی افزود: مربیانی كه در طول سال با حمایت از ورزشكاران ما در این موفقیت سهیم بودند عبارتند از خانم‌ها دانشخواه، ضیایی، نوروزیان، مسافری و فلاح.

پاشانجاتی در خصوص وضعیت این ورزش در سطح استانها عنوان كرد: قطعا تیم هایی كه بعد از تیم استان تهران در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند می توانند با برنامه ریزی به سمت جلو هدایت شوند و شاید یك روزی به سطح استان تهران برسند و ما قطعا برنامه های مستمر در تهران داریم همچنین برای بچه هایی كه به عنوان مستعد شناخته شدند برنامه ریزی شده است، تا بتوانیم برای سالیان سال این برتری را در رقابت ها حفظ بكنیم.

وی درباره برنامه های اجرا شده بعد از انتخابی ژیمناست‌های مستعد ادامه داد: بعد از انتخاب بچه های مستعد وشناسایی این گروه، ما دو مرحله اردو داشتیم و بطور مستمر در یك اردوی یكماهه بچه ها در ورزشگاه شیرودی حضور داشتند و جا دارد از زحمات مدیریت ورزشگاه شیرودی تشكر كنم كه این امكان را برای بچه ها فراهم كردند تا تمریناتی هم در ورزشگاه شیرودی داشته باشند.

نجاتی گفت: در كنار این تمرینات ما برنامه هایی داشتیم كه امكان حضور اعضای كمیته فنی و همچنین داوران بین المللی در كنار بچه ها وجود داشت و هر هفته بازخوردهایی بطور مستمر به ورزشكاران ما دادند و نتیجه این نظارت ها و بازخوردها ماحصلش اتفاقات خوبی است كه امروز شاهد آن هستیم.

وی ادامه داد: سالیان سال به خاطر كرونا مسابقات رسمی برگزار نشده بود و با حضور حقدادی و تلاش های خانم بخشی امسال توانستیم بعد از چندین دوره كه مسابقات به تعویق افتاده بود بالاخره مسابقات را برگزار كنیم و در بخش روانشناسی برنامه هایی در نظر گرفتیم كه ورزشكاران از نظر ذهنی آماده شوند چون مدت ها از صحنه رقابت ها دور بودند بچه ها از انگیزه بالایی برخوردار بودند و جا داشت از نظر ذهنی نیز آماده باشند و به هر حال مسابقات انجام شد.

وی عنوان كرد: برنامه تجلیل از قهرمانان و پیشكسوتان را داشتیم و از ورزشكاران تقدیر كردیم و جوایز نفیسی بعنوان پاداش به ورزشكاران تعلق گرفت و در حال حاضر استعداد‌هایی كه در تهران شناسایی شدن رها نشده‌اند و همواره تمریناتشان را زیر نظر مربیان خودشان بطور مستمر و زیر نظر مسئول شاخه هنری و اعضای كمیته فنی ادامه می دهند و تمرینات تداوم دارد ونظارت بر تمرینات وجود دارد.

وی بیان كرد: قرار است تمرینات لیگ هنری داشته باشیم و همچنین در المپیاد هنری منطقه یك كه به زودی برگزار می‌شود شركت كنیم.

نجاتی افزود: در نشستی هم كه نواب حضور داشتند به ما قول داده شد یك اردو برای بچه هایی كه بعنوان استعداد شناخته شدند داشته باشیم و افراد مستعد دوباره هدایت شوند. شركت در رقابت‌های نوروزگاه كه یك رقابت بین المللی است نوید خوبی برای ژیمناستیك كارانمان است.

وی اضافه كرد: به هر حال ورود به چرخه استعدادیابی به تنهایی برای كسب موفقیت ها كافی نیست.

نجاتی در خصوص حفظ و پرورش نخبه ها و استعدادهای این رشته ادامه داد: باید برای حفظ نخبه ها و پرورش آنها برنامه های بلند مدتی داشته باشیم و قطعا این برنامه‌های بلند مدت، حداقل در استان تهران بدون برگزاری انتخابات و بدون حمایت اداره كل، صورت نمی گیرد و اگر این انتخابات برگزار نشود و اداره كل حمایت نكند قطعا نمیتوان برنامه ریزی درستی جهت نگهداری و پرورش این نخبگان داشته باشیم.

وی ادامه داد: هر اتفاق مثبتی در ژبمناستیك بانوان در جهت بهبود كمی و كیفی دختران ورزشكار رخ دهد قطعا میتوانیم این اتفاق خوب و این بهبود كمی و كیفی را در سطح كشور تسری دهیم و شاهد ژیمناستیك با ابعاد خوبی در بخش كمی و كیفی باشیم.


برنامه جهان ورزش ویژه ژیمناستیك یك هفته در میان روزهای شنبه راس ساعت 15:00، از رادیو ورزش موج fm ردیف 92 مگاهرتز پخش می شود.

انتهای پیام/دسترسی سریع
ورزش ایران ( ژیمناستیك)