ورزش ایران ژیمناستیک شنبه (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران ( ژيمناستيك)

چه زمان کودک برای ورزش ژیمناستیک آمادگی دارد؟

برنامه "مجله ژیمناستیک" روز شنبه 23 با حضور دکتر وحید ایزدفر، مسئول کمیته آموزش فدراسیون ژیمناستیک به بررسی برنامه های این کمیته در ارتقای سطح کیفی و کمی آموزش در رشته ژیمناستیک پرداخت.

1397/04/24
09:26

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر وحید ایزدفر، مسئول کمیته آموزش فدراسیون ژیمناستیک که 9 ماه است در این مسئولیت قرار گرفته پیرامون اقدامات این کمیته در مدت قبول این مسئولیت اظهار کرد: طراحی آئین نامه دوره های کوتاه مدت، مربیگری درجه یک، دو و سه ، تعیین سرفصلهای مرتبط با ژیمناستیک در بخش تئوری و تدوین کتابهای کلاسهای تئوری مربیگری از جمله اقدامات صورت گرفته این کمیته بشمار می رود. بعلاوه در آذر ماه سال گذشته نیازسنجی دوره های مربیگری و داوری در استانها انجام شد و از سال آینده کلاسهای مربیگری و داوری در هر استان با توجه به نیازسنجی همان استان انجام می شود.
وی درخصوص سن مناسب برای شروع ورزش ژیمناستیک در کودکان بیان کرد: ژیمناستیک رشته ای است که کودکان می توانند از سنین پائین شروع کنند. به نظر من زمانیکه کودکان توانایی این را داشته باشند که بتوانند سر کلاس بمانند آن زمان برای شروع این ورزش مناسب است. حال یک کودک در 3 سالگی و کودک دیگری در 5 سالگی به چنین شرایطی می رسد و به کودک بستگی دارد.
ایزد فر درخصوص علت کندی اجرای طرحها و برنامه های جدید کمیته آموزش گفت: یکسری ساختارها در فدراسیون ژیمناستیک با مشکل روبرو بودند و ما بیشترین زمان را صرف برطرف کردن این مشکلات درون سازمانی کردیم و خواستیم تغییرات عمده ای در سازمان ایجاد کنیم. تغییرات سازمانی وقتی اتفاق می افتند که سازمان از حالت کنونی به حالت ایده آل در آینده تغییر وضعیت دهد. این کار با یکسری مشکلاتی روبرو بود و باید آهسته این تغییرات را ایجاد می کردیم. بعلاوه این کار با یکسری مقاومتها هم روبرو بود که مانع از پیشرفت کار ما می شد. ما در ابتدا شروع به تعریف شرح وظایف و سلسله مراتب سازمانی کردیم و در حال حاضر، بعد از 9 ماه کم کم این شرایط را پیدا می کنیم که تغییر وضعیت را ایجاد و برنامه ها را اجرایی کنیم.
برنامه زنده "مجله ژیمناستیک" روز شنبه 23 تیر کاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای یاور امیدی بود. این برنامه هر دو هفته یکبار ساعت 15:05 روزهای شنبه تقدیم به علاقه مندان این رشته می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران ( ژیمناستیک)