جهان ورزش (ژیمناستیك) شنبه (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران ( ژيمناستيك)

علل آسیب دیدگی ورزشكاران حرفه ای در ژیمناستیك

برنامه "ورزش ایران، ژیمناستیك" شنبه 18 خرداد با حضور منصور راضی نژاد، سرمربی اسبق تیم ملی ژیمناستیك به موضوع آسیب دیدگی ورزشكاران در این رشته ورزشی پرداخت.

1398/03/19
12:59

به گزارش رادیو ورزش؛ منصور راضی نژاد، سرمربی اسبق تیم ملی ژیمناستیك پیرامون علت آسیب دیدگی ورزشكاران حرفه ای در حین تمرین اظهار كرد: اردوها با فشار روحی شدیدی همراه است و ورزشكاران پیوسته در این فكر هستند كه انتخاب می شوند یا خیر؟ متاسفانه این فشارها زیاد شده است. سابقا تیم 5 یا 6 نفره تشكیل می شد ولی الان تنها 1 یا 2 نفر اعزام می شوند. این موضوع هم فشار زیادی را به ورزشكاران وارد می كند و همچنین جو نامناسبی در بین ورزشكاران بوجود می آورد.
وی در ادامه افزود: بیش تمرینی عامل دیگری است كه سبب آسیب دیدگی ورزشكار می شود. در ضمن برای كاهش این آسیبها باید تغذیه ورزشكاران حرفه ای ویژه باشد.
راضی نژاد عنوان كرد: ژیمناستیك جز رشته های ورزشی است كه نیاز به اردو به این شكل ندارد. چون تیمی نیست و هماهنگی بین ورزشكاران لازم نیست. بهتر است ورزشكاران در محل زندگی خود و زیر نظر مربیان خودشان تمرین كنند. در حال حاضر در كنار تیم ملی افرادی كه دوران قهرمانی داشته باشند نداریم تا با شرایط و نیازهای قهرمانان آشنا باشند. متاسفانه چند سالی است كه ورزشكاران ما درست در زمان مسابقه دچار آسیب دیدگی می شوند كه در ژیمناستیك نادر است.
برنامه زنده "ورزش ایران ژیمناستیك" شنبه 18 خرداد با اجرای زمانی و كارشناسی یاور امیدی بود. این برنامه هر دو هفته یكبار ساعت 15:05 روزهای شنبه تقدیم به علاقه مندان این رشته می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران ( ژیمناستیك)