ورزش ایران ژیمناستیک شنبه (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران ( ژيمناستيك)

علل آسیب دیدگی ورزشکاران حرفه ای در ژیمناستیک

برنامه "ورزش ایران، ژیمناستیک" شنبه 18 خرداد با حضور منصور راضی نژاد، سرمربی اسبق تیم ملی ژیمناستیک به موضوع آسیب دیدگی ورزشکاران در این رشته ورزشی پرداخت.

1398/03/19
12:59

به گزارش رادیو ورزش؛ منصور راضی نژاد، سرمربی اسبق تیم ملی ژیمناستیک پیرامون علت آسیب دیدگی ورزشکاران حرفه ای در حین تمرین اظهار کرد: اردوها با فشار روحی شدیدی همراه است و ورزشکاران پیوسته در این فکر هستند که انتخاب می شوند یا خیر؟ متاسفانه این فشارها زیاد شده است. سابقا تیم 5 یا 6 نفره تشکیل می شد ولی الان تنها 1 یا 2 نفر اعزام می شوند. این موضوع هم فشار زیادی را به ورزشکاران وارد می کند و همچنین جو نامناسبی در بین ورزشکاران بوجود می آورد.
وی در ادامه افزود: بیش تمرینی عامل دیگری است که سبب آسیب دیدگی ورزشکار می شود. در ضمن برای کاهش این آسیبها باید تغذیه ورزشکاران حرفه ای ویژه باشد.
راضی نژاد عنوان کرد: ژیمناستیک جز رشته های ورزشی است که نیاز به اردو به این شکل ندارد. چون تیمی نیست و هماهنگی بین ورزشکاران لازم نیست. بهتر است ورزشکاران در محل زندگی خود و زیر نظر مربیان خودشان تمرین کنند. در حال حاضر در کنار تیم ملی افرادی که دوران قهرمانی داشته باشند نداریم تا با شرایط و نیازهای قهرمانان آشنا باشند. متاسفانه چند سالی است که ورزشکاران ما درست در زمان مسابقه دچار آسیب دیدگی می شوند که در ژیمناستیک نادر است.
برنامه زنده "ورزش ایران ژیمناستیک" شنبه 18 خرداد با اجرای زمانی و کارشناسی یاور امیدی بود. این برنامه هر دو هفته یکبار ساعت 15:05 روزهای شنبه تقدیم به علاقه مندان این رشته می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران ( ژیمناستیک)