جهان ورزش (ژیمناستیك) شنبه (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران ( ژيمناستيك)

وضعیت آماده سازی تیم آكروباتیك ژیمناستیك برای قهرمانی آسیا

برنامه "ورزش ایران، ژیمناستیك" شنبه 15 تیر با حضور حسن شیرخدایی، رئیس كمیته مربیان رشته آكروباتیك ژیمناستیك به موضوع آماده سازی تیم ملی آكروباتیك برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا پرداخت.

1398/04/15
22:31

به گزارش رادیو ورزش؛ حسن شیرخدایی، رئیس كمیته مربیان رشته آكروباتیك ژیمناستیك پیرامون آماده سازی تیم ملی آكروباتیك برای مسابقات قهرمانی آسیا قزاقستان اظهار كرد: تیم اواخر شهریور به مسابقات آسیایی قزاقستان اعزام می شود. سه هفته پیش اردویی در سالن ژیمناستیك برادران شهید آذرپی تهران برگزار شد. به دلیل شرایط مالی تنها تیم اول به این اردو دعوت شد. شرایط اردو بسیار خوب بود ورزشكاران در وضعیت مطلوبی هستند.

وی با اشاره به اینكه ورزشكاران در دو گروه دو نفره و چهار نفره جوانان و بزرگسالان در مسابقات شركت می كنند، عنوان كرد: در شاخه آكروباتیك ژیمناستیك احتمال آسیب دیدگی ورزشكاران بالاست. به همین دلیل از مسئول شاخه آكروباتیك ژیمناستیك خواستیم كه در اردوی بعدی تیمهای اول و دوم دعوت شوند كه ایجاد انگیزه و رقابت هم شود. متاسفانه با آن موافقت نشد و تنها تیم اول به اردو دعوت می شود. حتی عنوان شد كه درصورتیكه تیم اول نتواند به هر دلیلی شركت كند، حذف می شود.

شیرخدایی تصریح كرد: مشكلات این چنینی وجود دارد. ولی تیمی كه اعزام می شود باید قوی باشد و حرفی برای گفتن داشته باشد. البته ما هم در آسیا حرف برای گفتن داریم چون خیلی خوب در همه استانها كار می شود. بخصوص استان سمنان كه برنامه ریزی بسیار خوبی دارد. دو سال پیش تیم دو نفره ما در مسابقات قهرمانی آسیا دوم شد. امیدواریم شرایط فراهم شود كه تعداد بیشتری به اردو بیایند و بهترینها برای مسابقات اعزام شوند.

برنامه زنده "ورزش ایران ژیمناستیك" شنبه 15 تیر با اجرای زمانی و كارشناسی امیدی بود. این برنامه هر دو هفته یكبار ساعت 15:05 روزهای شنبه تقدیم به علاقه مندان این رشته می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران ( ژیمناستیك)