جهان ورزش (ژیمناستیك) شنبه (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران ( ژيمناستيك)

اعزام تیم ژیمناستیك هنری به مسابقات قهرمانی جهان

برنامه "ورزش ایران، ژیمناستیك" شنبه 6 مهر در گفتگو با رضا خیرخواه، سرمربی تیم ملی ژیمناستیك هنری به بررسی وضعیت آمادگی تیم ملی ژیمناستیك هنری در آستانه اعزام به مسابقات قهرمانی جهان و انتخابی المپیك 2020 در آلمان پرداخت.

1398/07/07
18:07

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ رضا خیرخواه، سرمربی تیم ملی ژیمناستیك هنری پیرامون وضعیت آماده سازی تیم ملی ژیمناستیك هنری متشكل از سعید رضا كیخا و مهدی احمدكهنی كه بامداد فردا برای شركت در مسابقات قهرمانی جهان و انتخابی المپیك 2020 به آلمان اعزام خواهند شد، اظهار كرد: 40 روز در قزوین اردو داشتیم. تمرینات بسیار خوبی انجام شد. در حال حاضر میزان آمادگی تیم خیلی خوب است و خوشبختانه آسیب دیدگی نداریم.
وی ادامه داد: این بزرگترین رویداد ژیمناستیك است. هم به دلیل اینكه قهرمانی جهان است و همچنین كسب سهمیه المپیك است. بهترینهای دنیا در این مسابقات شركت دارند و همه برای كسب سهمیه آمده اند. ورزشكاران ما هم بارم برنامه هایشان تقریبا با آنها برابری می كند. بارم كیخا 16/5 و احمدكهنی 16/2 است. اگر آنجا هم كارشان را براحتی انجام دهند، حتما می توانند فینالیست شوند.
خیرخواه با اشاره به اینكه امید زیادی داریم كه یكی از این دو نفر به المپیك راه پیدا كنند، عنوان كرد: البته ورزشكاران مطرح دنیا در این رویداد حضور دارند و حساسیت داوری بسیار زیاد است. اگر مشكلی داشته باشیم، در مورد داوری است. اگر منصفانه باشد، قطعا جز 8 نفر اول قرار می گیریم و به فینال می رسیم. درصورتیكه ورزشكاران ما به استرس شان غلبه كنند می توانند تاریخ ساز شوند و با كسب سهمیه برای اولین بار به المپیك راه پیدا كنند. البته ما چند رویداد دیگر هم داریم. یك و ماه بعد از این هم مسابقات آلمان، بعد قطر و سپس آذربایجان را داریم.
برنامه زنده "ورزش ایران ژیمناستیك" شنبه 6 مهر با اجرای زمانی و كارشناسی امیدی بود. این برنامه هر دو هفته یكبار ساعت 15:05 روزهای شنبه تقدیم به علاقه مندان این رشته می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران ( ژیمناستیك)