ورزش ایران ژیمناستیک شنبه (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران ( ژيمناستيك)

اعزام تیم ژیمناستیک هنری به مسابقات قهرمانی جهان

برنامه "ورزش ایران، ژیمناستیک" شنبه 6 مهر در گفتگو با رضا خیرخواه، سرمربی تیم ملی ژیمناستیک هنری به بررسی وضعیت آمادگی تیم ملی ژیمناستیک هنری در آستانه اعزام به مسابقات قهرمانی جهان و انتخابی المپیک 2020 در آلمان پرداخت.

1398/07/07
18:07

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ رضا خیرخواه، سرمربی تیم ملی ژیمناستیک هنری پیرامون وضعیت آماده سازی تیم ملی ژیمناستیک هنری متشکل از سعید رضا کیخا و مهدی احمدکهنی که بامداد فردا برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان و انتخابی المپیک 2020 به آلمان اعزام خواهند شد، اظهار کرد: 40 روز در قزوین اردو داشتیم. تمرینات بسیار خوبی انجام شد. در حال حاضر میزان آمادگی تیم خیلی خوب است و خوشبختانه آسیب دیدگی نداریم.
وی ادامه داد: این بزرگترین رویداد ژیمناستیک است. هم به دلیل اینکه قهرمانی جهان است و همچنین کسب سهمیه المپیک است. بهترینهای دنیا در این مسابقات شرکت دارند و همه برای کسب سهمیه آمده اند. ورزشکاران ما هم بارم برنامه هایشان تقریبا با آنها برابری می کند. بارم کیخا 16/5 و احمدکهنی 16/2 است. اگر آنجا هم کارشان را براحتی انجام دهند، حتما می توانند فینالیست شوند.
خیرخواه با اشاره به اینکه امید زیادی داریم که یکی از این دو نفر به المپیک راه پیدا کنند، عنوان کرد: البته ورزشکاران مطرح دنیا در این رویداد حضور دارند و حساسیت داوری بسیار زیاد است. اگر مشکلی داشته باشیم، در مورد داوری است. اگر منصفانه باشد، قطعا جز 8 نفر اول قرار می گیریم و به فینال می رسیم. درصورتیکه ورزشکاران ما به استرس شان غلبه کنند می توانند تاریخ ساز شوند و با کسب سهمیه برای اولین بار به المپیک راه پیدا کنند. البته ما چند رویداد دیگر هم داریم. یک و ماه بعد از این هم مسابقات آلمان، بعد قطر و سپس آذربایجان را داریم.
برنامه زنده "ورزش ایران ژیمناستیک" شنبه 6 مهر با اجرای زمانی و کارشناسی امیدی بود. این برنامه هر دو هفته یکبار ساعت 15:05 روزهای شنبه تقدیم به علاقه مندان این رشته می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران ( ژیمناستیک)