جهان ورزش (ژیمناستیك) شنبه (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران ( ژيمناستيك)

تخلفات مالی فدراسیون ژیمناستیك از زبان عضو هیئت رئیسه

برنامه "ورزش ایران، ژیمناستیك" شنبه 4 آبان در گفتگو با حسن رمضانیان پور، عضو هیئت رئیسه فدراسیون ژیمناستیك به موضوع تخلفات مالی فدراسیون ژیمناستیك پرداخت.

1398/08/06
08:36

به گزارش رادیو ورزش؛ حسن رمضانیان پور، عضو هیئت رئیسه فدراسیون ژیمناستیك پیرامون تخلفات مالی فدراسیون ژیمناستیك اظهار كرد: زمانی كه من و مهندس هاشمی طبا به هیئت رئیسه فدراسیون ژیمناستیك فراخوانده شدیم، با این نیت كار را شروع كردیم كه با استفاده از تجربیات خود كمكی كنیم. ولی به دلایلی توفیقی حاصل نشد و توقعاتی كه داشتیم به نتیجه مطلوب نرسید. اینكه چرا به اهدافمان نرسیدیم و حالا احساس غبن می كنیم، دلایل مختلفی وجود دارد و جای بحث طولانی دارد.
وی ادامه داد: هیئت رئیسه فدراسیون ژیمناستیك یك چیز ساختگی شده بود كه هر 2 و 3 ماه جمع می شدیم و فیلم یكی از مسابقات برون مرزی را می دیدیم و بعد از پذیرایی می رفتیم. در حالیكه بسیاری از مسائل فدراسیون ژیمناستیك باید در جلسه هیئت رئیسه مطرح می شد.
رمضانیان پور عنوان كرد: در بودجه سال 98 كه برای اولین بار در شهریور 98 بدست ما رسید، درآمدهای پیش بینی شده جمعا به 2 میلیارد و 815 میلیون تومان می رسید. ولی تنها در مورد اعزامها و سفرهای برون مرزی 3 میلیارد و 173 میلیون تومان هزینه پیش بینی شده بود. یعنی بیش از درآمد، هزینه برون مرزی پیش بینی شده بود كه با سایر هزینه ها نزدیك 4 میلیارد و 45 میلیون تومان كسری بودجه وجود داشت. اگر این كسری به موقع در هیئت رئیسه مطرح می شد ما هم تلاش می كردیم كه آن را تعدیل كنیم.
وی بیان كرد: همه فدراسیونها بازرسی می شوند. بازرسی كه طی چند ماه فدراسیون ژیمناستیك را بازرسی كرده، نقطه نظرات خود را به دستگاه قضایی اعلام كرده مبنی بر اینكه فدراسیون خلاف ضوابط مالی عمل كرده است. من گزارش را دیده ام ولی نمی توانم آن را در اینجا باز كنم چون مهر محرمانه خورده است و نمی تواند رسانه ای شود تا دادگاه نتیجه گیری كند.
رمضانیان پور تصریح كرد: فدراسیونی كه باید كارهای زیربنایی انجام می داد، چنین ریخت و پاش و نابسمانی مالی درون خود داشت. از یكی از مربیان شنیدم كه فدراسیون تشكیل شركت داده است. گفتم غیر ممكن است چون در هیئت رئیسه مطرح نشده است. از دبیر فدراسیون پرس و جو كردم و او گفت شركت را به ثبت رساندیم ولی در حال انحلال هستیم. 20 درصد سهام شركت برای رئیس فدراسیون، 20 درصد دبیر، 20 درصد شخص ثالثی و 40 درصد برای فدراسیون بود. ولی شخص ثالث كه قرار بود بیشتر منابع مالی را تامین كند توقعات را برآورده نكرد و به این نتیجه رسیدند كه شركت منحل شود و این كار 5 میلیون تومان بابت ثبت و انحلال شركت هزینه برای فدراسیون گذاشت.
برنامه زنده "ورزش ایران ژیمناستیك" شنبه 4 آبان با اجرای زمانی و كارشناسی امیدی بود. این برنامه هر دو هفته یكبار ساعت 15:05 روزهای شنبه تقدیم به علاقه مندان این رشته می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران ( ژیمناستیك)