ورزش ایران ژیمناستیک شنبه (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران ( ژيمناستيك)

تخلفات مالی فدراسیون ژیمناستیک از زبان عضو هیئت رئیسه

برنامه "ورزش ایران، ژیمناستیک" شنبه 4 آبان در گفتگو با حسن رمضانیان پور، عضو هیئت رئیسه فدراسیون ژیمناستیک به موضوع تخلفات مالی فدراسیون ژیمناستیک پرداخت.

1398/08/06
08:36

به گزارش رادیو ورزش؛ حسن رمضانیان پور، عضو هیئت رئیسه فدراسیون ژیمناستیک پیرامون تخلفات مالی فدراسیون ژیمناستیک اظهار کرد: زمانی که من و مهندس هاشمی طبا به هیئت رئیسه فدراسیون ژیمناستیک فراخوانده شدیم، با این نیت کار را شروع کردیم که با استفاده از تجربیات خود کمکی کنیم. ولی به دلایلی توفیقی حاصل نشد و توقعاتی که داشتیم به نتیجه مطلوب نرسید. اینکه چرا به اهدافمان نرسیدیم و حالا احساس غبن می کنیم، دلایل مختلفی وجود دارد و جای بحث طولانی دارد.
وی ادامه داد: هیئت رئیسه فدراسیون ژیمناستیک یک چیز ساختگی شده بود که هر 2 و 3 ماه جمع می شدیم و فیلم یکی از مسابقات برون مرزی را می دیدیم و بعد از پذیرایی می رفتیم. در حالیکه بسیاری از مسائل فدراسیون ژیمناستیک باید در جلسه هیئت رئیسه مطرح می شد.
رمضانیان پور عنوان کرد: در بودجه سال 98 که برای اولین بار در شهریور 98 بدست ما رسید، درآمدهای پیش بینی شده جمعا به 2 میلیارد و 815 میلیون تومان می رسید. ولی تنها در مورد اعزامها و سفرهای برون مرزی 3 میلیارد و 173 میلیون تومان هزینه پیش بینی شده بود. یعنی بیش از درآمد، هزینه برون مرزی پیش بینی شده بود که با سایر هزینه ها نزدیک 4 میلیارد و 45 میلیون تومان کسری بودجه وجود داشت. اگر این کسری به موقع در هیئت رئیسه مطرح می شد ما هم تلاش می کردیم که آن را تعدیل کنیم.
وی بیان کرد: همه فدراسیونها بازرسی می شوند. بازرسی که طی چند ماه فدراسیون ژیمناستیک را بازرسی کرده، نقطه نظرات خود را به دستگاه قضایی اعلام کرده مبنی بر اینکه فدراسیون خلاف ضوابط مالی عمل کرده است. من گزارش را دیده ام ولی نمی توانم آن را در اینجا باز کنم چون مهر محرمانه خورده است و نمی تواند رسانه ای شود تا دادگاه نتیجه گیری کند.
رمضانیان پور تصریح کرد: فدراسیونی که باید کارهای زیربنایی انجام می داد، چنین ریخت و پاش و نابسمانی مالی درون خود داشت. از یکی از مربیان شنیدم که فدراسیون تشکیل شرکت داده است. گفتم غیر ممکن است چون در هیئت رئیسه مطرح نشده است. از دبیر فدراسیون پرس و جو کردم و او گفت شرکت را به ثبت رساندیم ولی در حال انحلال هستیم. 20 درصد سهام شرکت برای رئیس فدراسیون، 20 درصد دبیر، 20 درصد شخص ثالثی و 40 درصد برای فدراسیون بود. ولی شخص ثالث که قرار بود بیشتر منابع مالی را تامین کند توقعات را برآورده نکرد و به این نتیجه رسیدند که شرکت منحل شود و این کار 5 میلیون تومان بابت ثبت و انحلال شرکت هزینه برای فدراسیون گذاشت.
برنامه زنده "ورزش ایران ژیمناستیک" شنبه 4 آبان با اجرای زمانی و کارشناسی امیدی بود. این برنامه هر دو هفته یکبار ساعت 15:05 روزهای شنبه تقدیم به علاقه مندان این رشته می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران ( ژیمناستیک)