جهان ورزش (ورزش های آبی) یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

بازگشت پرامید نیكولا جیوگانیگ به قایقرانی

برنامه مجله ورزش های آبی یكشنبه 22 اسفند میزبان غلامرضا امینی، رئیس فدراسیون قایقرانی و پورعسگرپرست، دبیر كمیته روئینگ فدراسیون قایقرانی بود.

1395/12/23
08:43

به گزارش رادیو ورزش؛ غلامرضا امینی، رئیس فدراسیون قایقرانی در گفتگو با رادیو ورزش گفت: خانواده ورزش قایقرانی خانواده ای بزرگ و پرهزینه است. ما مجبور هستیم اردوی آبهای آرام، روئینگ و اسلالوم را درحد كمی برگزار كنیم. در صورتی كه باید سخت كار كنیم و ادوهای متعددی داشته باشیم تا همانند مسابقات آسیایی اینچئون مدال های خوشرنگی بدست بیاوریم. درحال حاضر اردوها زیرنظر نیكولا جیوگانیگ، مربی رومانیایی خواهد بود. امیدواریم بتوانیم برای ادامه فعالیت وی در ایران قرارداد خوبی منعقد كنیم.
امینی افزود: در گفتگویی كه با رئیس فدراسیون مجارستان با توجه به تفاهم نامه دو وزیر ایران و مجارستان داشتیم و اینكه قایقرانی در مجارستان حرف اول را می زند؛ تصمیم گرفتیم قبل از مسابقات كاپا یك اردوی مشترك با تیم ملی این كشور داشته باشیم.
در بخش آقایان قایقرانی آبهای آرام مربی خوبی داریم و نیازی به مربی خارجی نیست اما در بخش بانوان خانم سونیا نورزاد از قهرمانان خوب قایقرانی حضور دارند كه تحصیل كرده تربیت بدنی نیز هستند و خود ایشان اعتقاد دارند كه به یك مشاور مجارستانی برای مربی گری تیم ملی نیاز دارند.
نتایجی كه در اسلالوم مسابقات تایلند بدست آوردیم بد نبود اما ایده آل ما هم نبود. سونیا گماری هم موفق شد در اسلالوم فضای آبهای آرام مدال برنز را از آن خود كند.
در بخش دیگری از برنامه پورعسگرپرست، كه بتازگی به سمت دبیری كمیته روئینگ منتصب شده در رابطه با برنامه های این كمیته بیان كرد: برنامه های استعدادیابی در دست اقدام است. ضمن اینكه برای مسابقات، جشنواره ها و تست های مختلف هر هفته جلسه روئینگ برگزار می شود تا با حضور افراد قدیمی تر و با تجربه تصمیمگیری شود. در كنار برنامه های كوتاه مدت برنامه های میان مدت مانند موفقیت در بازی های 2018 جاكارتا و برنامه های بلند مدت برای المپیك 2020 توكیو قرار دارد.
پورعسگرپرست در خصوص فعالیت جیوگانیگ گفت: محسن شادی، قهرمان تیم ملی كشورمان در حال انجام تمرینات آمادگی جسمانی است. اگرچه برای ورود او به عرصه مربیگری هنوز خیلی زود است و او همچنان باید به افتخارآفرینی برای كشورمان ادامه بدهد اما او می تواند در كنار جیوگانیگ فعالیت كند. جیوگانیگ مربی صاحب سبكی در جهان است. ضمن اینكه هنر خود را 8 سال پیش در كشورمان به نمایش گذاشت و باعث موفقیت تیم ملی و شگفتی همگان در كوتاه مدت شد. در بازگشت این مربی به كشورمان امیدها برای بازگشت موفقیت ها زیاد است.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یكشنبه 22 اسفند كاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یكشنبه ها ( بصورت یك هفته درمیان) از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)