ورزش ایران ورزش های آبی یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

برنامه فدراسیون ورزش دانش آموزی در توسعه شنا

برنامه زنده "ورزش ایران ورزش های آبی" روز یکشنبه 26 خرداد با حضور دکتر حسین بابویی، رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی به بررسی اقدامات و برنامه های این فدراسیون جهت توسعه رشته ورزشی شنا پرداخت.

1398/03/27
08:16

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر حسین بابویی، رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی پیرامون اقدامات و برنامه های این فدراسیون در توسعه رشته ورزشی شنا اظهار کرد: مخاطبین ما آحاد دانش آموزان هستند که بالغ بر 14 میلیون دانش آموز در مدارس کشور را شامل می شود.
وی ادامه داد: شنا رشته پر مدالی است که مورد تائید دین مبین اسلام نیز است. از اقدامات صورت گرفته گنجاندن آموزش شنا در کتاب درس تربیت بدنی پایه سوم ابتدایی است. بعلاوه هر ساله مسابقات دانش آموزی در رشته شنا برگزار می گردد. همچنین هر ساله مسابقات آموزشگاهی در دو بخش دختران و پسران انجام می شود.
بابویی عنوان کرد: نکته مهم اینجاست که آیا ظرفیت موجود ما می تواند جوابگو همه دانش آموزان باشد؟ مطمئنا ما فاصله داریم و این اتفاق نمی افتد. ما 400 استخر داریم که حدود 340 استخر فعال هستند و مابقی در حال تکمیل است. برای ساخت این استخرها از اعتبارات آموزش و پرورش استفاده شده است و می تواند توسعه خوبی را در رشته شنا در فضای ورزش دانش آموزی ایجاد کند. هزینه این استخرها پائین و دانش آموزی است و به مدارس کم برخوردار خدمات رایگان ارائه می شود.
وی تاکید کرد: برای ورزش پایه و آماده کردن زیرساختها برای دانش آموزان که مخاطبین استعدادیابی هستند باید برنامه های ویژه تری را تدارک دید. البته ارتباط خوبی با فدراسیون شنا داریم. همچنین از هفت ماه پیش سامانه ای در فدراسیون ورزش دانشجویی راه انداخته ایم که با جزئیات در مورد تعداد، جنسیت، شهر و رده سنی ورزشکاران اطلاعات در اختیار قرار می دهد. الان یک میلیون دویست نفر دانش آموز پایه سوم ابتدایی داریم که دستورالعملهایی داریم که در قالب طرح صبا آموزشهای لازم را در رشته شنا در اختیارشان قرار دهیم.
برنامه زنده "ورزش ایران ورزش های آبی" روز یکشنبه 26 خرداد با اجرای شهرام نوروزی بود. این برنامه ساعت 15:05 یکشنبه ها ( بصورت یک هفته در میان) به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)