جهان ورزش (ورزش های آبی) یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

برنامه های فدراسیون شنا جهت همگانی كردن این رشته

برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش های آبی" روز یكشنبه 6 مرداد در گفتگو با محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو به آخرین اخبار و رویدادهای این فدراسیون پرداخت.

1398/05/07
09:16

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو پیرامون برگزاری مسابقات شنا همزمان با روز جهانی شنا توضیح داد: در روز جهانی شنا جهت همگانی كردن این رشته مسابقات ملی و بین المللی در كشورهای مختلف برگزار می گردد. به این مناسبت فدراسیون با هماهنگی هیئتهای استانی خود مسابقاتی را پیش بینی و اجرا كرد.

وی در ادامه افزود: توسعه و همگانی كردن شنا دغدغه دكتر سلطانی فر و صالحی امیری است. ولی ما با مشكلی به نام ماده 88 و بحث مزایده استخرها روبرو هستیم.

رضوانی عنوان كرد: وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ما برای آموزش یك میلیون بزرگسال با فن شنا برنامه ریزی كرده است. بعلاوه طرحی را برای آموزش شنا به خردسالان در 7 مرحله آماده كرده ایم. در ضمن بزودی با آموزش و پرورش جلسه ای خواهیم داشت كه دانش آموزانی كه سن آنها از قهرمانی گذشته است را تحت آموزش شنا قرار دهیم.

وی در ادامه گفت: در بحث قهرمانی هم تلاش می كنیم یكی دو سهمیه المپیك را بطورمستقیم بگیریم. در چند سال گذشته در واترپلو اتفاق بزرگی افتاده و حدود 25 تیم واترپلو زیر 17 سال، لیگ برتر، دسته یك و زیر 14 سال داریم كه نوید افزایش تعداد واترپلوئیستها را می دهد. لیگ برتر و دسته یك ما هفته آینده آغاز می شود.

رئیس فدراسیون شنا تصریح كرد: دغدغه ما در لیگ برتر بزرگسالان جذب باشگاه هاست. باشگاه های بزرگی كه در فوتبال میلیاردها تومان هزینه می كنند باید موظف شوند كه یك تیم هم در رشته های پایه داشته باشند.
برنامه زنده "ورزش ایران ورزش های آبی" روز یكشنبه 6 مرداد با اجرای شهریاری و كارشناسی قلم سیاه بود. این برنامه ساعت 15:05 یكشنبه ها ( بصورت یك هفته در میان) به مدت 55 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)