ورزش ایران ورزش های آبی یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

برنامه های فدراسیون شنا جهت همگانی کردن این رشته

برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش های آبی" روز یکشنبه 6 مرداد در گفتگو با محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو به آخرین اخبار و رویدادهای این فدراسیون پرداخت.

1398/05/07
09:16

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو پیرامون برگزاری مسابقات شنا همزمان با روز جهانی شنا توضیح داد: در روز جهانی شنا جهت همگانی کردن این رشته مسابقات ملی و بین المللی در کشورهای مختلف برگزار می گردد. به این مناسبت فدراسیون با هماهنگی هیئتهای استانی خود مسابقاتی را پیش بینی و اجرا کرد.

وی در ادامه افزود: توسعه و همگانی کردن شنا دغدغه دکتر سلطانی فر و صالحی امیری است. ولی ما با مشکلی به نام ماده 88 و بحث مزایده استخرها روبرو هستیم.

رضوانی عنوان کرد: وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ما برای آموزش یک میلیون بزرگسال با فن شنا برنامه ریزی کرده است. بعلاوه طرحی را برای آموزش شنا به خردسالان در 7 مرحله آماده کرده ایم. در ضمن بزودی با آموزش و پرورش جلسه ای خواهیم داشت که دانش آموزانی که سن آنها از قهرمانی گذشته است را تحت آموزش شنا قرار دهیم.

وی در ادامه گفت: در بحث قهرمانی هم تلاش می کنیم یکی دو سهمیه المپیک را بطورمستقیم بگیریم. در چند سال گذشته در واترپلو اتفاق بزرگی افتاده و حدود 25 تیم واترپلو زیر 17 سال، لیگ برتر، دسته یک و زیر 14 سال داریم که نوید افزایش تعداد واترپلوئیستها را می دهد. لیگ برتر و دسته یک ما هفته آینده آغاز می شود.

رئیس فدراسیون شنا تصریح کرد: دغدغه ما در لیگ برتر بزرگسالان جذب باشگاه هاست. باشگاه های بزرگی که در فوتبال میلیاردها تومان هزینه می کنند باید موظف شوند که یک تیم هم در رشته های پایه داشته باشند.
برنامه زنده "ورزش ایران ورزش های آبی" روز یکشنبه 6 مرداد با اجرای شهریاری و کارشناسی قلم سیاه بود. این برنامه ساعت 15:05 یکشنبه ها ( بصورت یک هفته در میان) به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)