جهان ورزش (ورزش های آبی) یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

سفر رئیس انجمن جهانی كایت بردینگ به ایران

برنامه مجله ورزش های آبی یكشنبه 20 فروردین با حضور حمید شمالی، رئیس انجمن كایت بردینگ به توضیح در خصوص فعالیت های این رشته ورزشی در كشورمان اختصاص داشت.

1396/01/21
09:46

به گزارش رادیو ورزش؛ حمید شمالی، رئیس انجمن كایت بردینگ گفت: كایت بردینگ یكی از رشته های بادبانی است و شامل یك كایت در نقش بادبان و مجموعه ای از نخ (لاین)هایی است كه كایت را به شخص روی آب كه بر روی تخته ای قرار دارد متصل می كند و او را بروی آب می كشد. این رشته جز كلاس بادبانی محسوب می شود و توسط انجمن جهانی كایت بردینگ IKA اداره می شود. در كشور ما نیز این رشته زیر نظر فدراسیون قایقرانی به فعالیت می پردازد.
شمالی درباره سفر بابینی، رئیس انجمن جهانی كایت بردینگ در روز یكشنبه 20فروردین به كیش توضیح داد: ما در آبانماه سال گذشته به دعوت كمیته كایت بردینگ فدراسیون بادبانی قطر به دیدار مسابقات فینال یكی از كلاس های كایت بردینگ رفتیم و از بابینی، رئیس انجمن جهانی كایت بردینگ دعوت كردیم تا به كشورمان بیاید و از امكانات و پتانسیل های این رشته ورزشی دیدن كند. با توجه به اینكه یك سال تلاش كردیم تا بتوانیم برای تقویت زیرساخت های آموزشی مربیانی را تربیت كنیم؛ تصمیم گرفتیم تا بازدید وی با به ثمر نشستن این فعالیت همزمان باشد. برگزاری جلساتی با امینی، رئیس فدراسیون قایقرانی، مسئولین وزارت ورزش و جوانان، مسئولین منطقه آزاد كیش با بابینی در دستور كار قرار دارد.
وی درباره ترویج این رشته گفت: تلاش ما برای اطلاعرسانی بهتر در خصوص این رشته به مردم نواحی ساحلی و سایرین است. بهتر است افراد ساحل نشین تمركز اصلی خود را بر ورزش های آبی بگذارند تا بهترین استفاده از این منابع صورت گیرد. رشته كایت بردینگ از اواخر دهه 90 در دنیا ایجاد شد و دربردارنده هر دو جنبه تفریحی و قهرمانی است. با حدود 15 تا 20 ساعت آموزش دیدن زیر نظر مربی می توان بخوبی این رشته را یاد گرفت و فعالیت درآن محدودیت سنی ندارد. ضمن اینكه این رشته مهیج در المپیك 2020 توكیو جز موارد نمایشی قرار گرفته است. كایت بردینگ به سرعت در حال رشد است و درباره مدال آوری آن در جلسات فدراسیون جهانی بادبانی در سال 2017 تصمیم گیری خواهد شد.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یكشنبه 20 فروردین كاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یكشنبه ها ( بصورت یك هفته درمیان) از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.


دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)