جهان ورزش (ورزش های آبی) یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

برگزاری كمپ های آموزشی برای نوجوانان قایقران

برنامه مجله ورزش های آبی یكشنبه 3 اردیبهشت با حضور كتایون اشرف، رئیس كمیته آب های خروشان فدراسیون قایقرانی و سرمری تیم ملی بانوان به بحث درباره فعالیت های این رشته ورزشی پرداخت.

1396/02/04
07:53

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی قایقرانی آب های خروشان چندی پیش در رقابت های تایلند حضور داشت و نتایجی بدست آورد كه امیدوارانه بود. كتایون اشرف، رئیس كمیته آب های خروشان فدراسیون قایقرانی و سرمربی تیم ملی بانوان دراینباره اظهار كرد: در واقع تیم ملی بانوان ما نتایج خوبی را كسب كرد چون ما كار را از رده سنی نوجوانان شروع كرده بودیم؛ توانستیم همانند كشورهای چین، تایلند، تایوان، چین و ژاپن تیم داشته باشیم. خوشبختانه نوجوانان ما اجرای خوبی داشتند. از طرفی در بخش بزرگسالان هم موفق بودیم و به این توانایی رسیده ایم كه تركیب نوجوانان و جوانان را در كنار هم داشته باشیم تا انتقال تجربیات بخوبی صورت گیرد.
نكته جالب اینجاست كه تمام قهرمانان المپیكی كه سهمیه المپیك داشتند یا در رقابت های المپیك شركت كرده بودند؛ در این رقابت ها حاضر بودند و تقریبا تمام تیم ها با بهترین بازیكنان خود حضور پیدا كرده بودند تا در این رقابت توانایی های خود را محك بزنند. اگر چه در رشته اسلالوم بر خلاف رشته های دیگر كه بیشتر تجربه در آنها تعیین كننده است؛ نوجوانان هم به قدر بزرگسالان تاثیرگذارند. در این رشته تكنیك حرف اول و آخر را می زند و پس از آن قدرت بدنی اثر مثبتی خواهد داشت. پیست خانم ها و آقایان مشابه هم و ركوردها به هم نزدیك است. هر ورزشكاری كه تكنیك بهتری داشته باشد و بهتر تمرین كرده باشد درصد موفقیت بیشتری خواهد داشت.
اشرف در خصوص لزوم حضور مربی خارجی برای هدایت تیم تصریح كرد: داشتن یك مربی قدرتمند لازم و نظر من در این مورد مثبت است. داشتن تكنیك صحیح در این رشته بسیار مهم است. كشورهایی مانند چین كه در گذشته فقط روی قدرت بدنی تمركز داشتند هم به این نتیجه رسیده اند كه تكتیك مهم تر از همه فاكتورهاست. زمانی كه از افراد با تجربه ای بهره می بریم كه مسیر را بدرستی می شناسند از راه آزمون و خطا پیش نمی رویم. ما در این مدت سعی كرده ایم از تجربیات مربیان خارجی بهره ببریم. در اردوهای خارج از كشور و اردوهای مشترك با تیم های خارجی این انتقال تجربیات صورت گرفته است. هر چه تیم به سمت حرفه ای شدن پیش می رود بیشتر از تجربیات كسانی كه از مسیر قهرمانی گذشته اند؛ استفاده می كنیم.
هر چه به المپیك نوجوانان در 2018 نزدیك تر می شویم سعی ما برای جمع آوری اطلاعات بروز بیشتر می شود. زیرا هر چقدر مربیان آگاه تر باشند ورزشكاران موفق تر خواهند بود. در طرحی مرتبط با نوجوانان كه كمیته جهانی المپیك حامی و كمیته ملی المپیك مجری آن است؛ با هدف پرورش قهرمانان كمپ هایی را برگزار خواهیم كرد. در این كمپ ها كه اولین آن پس از دوره امتحانات دانش آموزان و در اواخر خرداد است؛ برای نوجوانان و مربیان دوره های آموزشی و كارگاه هایی قرار داده ایم كه مربیان، قهرمانان و ورزشكاران المپیكی الگوی خارجی و داخلی حضور دارند. علاوه بر آموزش تكنیك درست و استفاده از روش های علمی، بر منش قهرمانی تاكید می شود. این طرح كم نظیر در راستای پرورش نیروهای قدرتمندتر است و امیدواریم به خوبی پیش برود تا الگوی خوبی برای سایر كشورها باشیم.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یكشنبه 3 اردیبهشت كاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی و به تهیه كنندگی محسن افضلی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یكشنبه ها ( بصورت یك هفته درمیان) از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)