جهان ورزش (ورزش های آبی) یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

ناهمواری مسیر شنای ایران

برنامه مجله ورزش های آبی یكشنبه 17 اردیبهشت با حضور خشایار حضرتی، مربی تیم ملی شنا به توضیح در خصوص وضعیت شناگران تیم ملی پرداخت.

1396/02/18
08:09

به گزارش رادیو ورزش؛ چهارمین دوره مسابقات كشورهای اسلامی دوازدهم تا بیست و دوم ماه می ‌(22 اردیبهشت تا 1 خرداد) در باكوی آذربایجان آغاز خواهد شد. شنای ایران در این دوره از مسابقات 5 نماینده دارد. طبق برنامه اعلام شده؛ مسابقات شنا از روز شنبه 23 اردیبهشت آغاز و تا روز چهارشنبه 27 اردیبهشت ادامه خواهد داشت. در تركیب تیم ایران، جمال چاوشی فر، مهدی انصاری، سینا غلامپور، بنیامین قره حسنلو و آریا نسیمی شاد حضور دارند. خشایار حضرتی، مربی تیم ملی شنا در رابطه با وضعیت این شناگران و موادی كه در آن شركت خواهند كرد؛ گفت: روزهای آخر تمرینات است و تمرینات كاملا سبك شده و دوران ریكاوری و بازسازی بدن ورزشكاران در حال سپری شدن است تا بهترین نتیجه بدست آید. ما در رشته های انفرادی، كرال سینه ماده 50 و 100 متر، كرال پشت 50 و 100متر، غورباقه 50، 100 و 200 متر و 50 متر و 100 متر پروانه را داریم. در رشته های تیمی هم در 4 ×100متر آزاد و تیمی شركت می كنیم. در حال حاضر ركورد شناگران ما خوب است و امیدواریم نتایج خوبی بدست بیاوریم.
شناگران ما جوان هستند. آریا نسیمی شاد، بنیامین قره حسنلو، سینا غلامپور متولد سال 1378، جمال چاوشی فر، كاپیتان تیم متولد 1369 و مهدی انصاری هم 22 ساله است. در واقع كمی آینده نگرانه به آنها نگاه می شود و این در حالی است كه آنها بهترین ركورد را نسبت به سایرین داشتند. برخی شناگران مانند مایكل فلپس تا سن 35 سالگی هم توانایی مدال آوری دارند بنابراین عملكرد خوب برای اعزام به مسابقات ملاك است نه شرایط سنی.
وی افزود: در دوره قبلی این مسابقات در سال 2013 شركت نكرده بودیم و اطلاع چندانی از شركت كنندگان نداریم. كشورهایی مثل مصر، الجزایر، تونس، تركیه و قزاقستان شناگران نسبتا خو بی دارند. برای مثال كشور مالزی و اندونزی تعدادی شناگر خوب دارد. اینكه كدام شناگر از كشورها شركت خواهد كرد و آیا با تمام توان خود در این مسابقات شركت می كنند؟ برای ما نامعلوم است.
حضرتی تصریح كرد: امیدوارم شناگران نتایج خوبی بگیرند و ركوردهای شخصی و حتی ملی ارتقا پیدا كنند تا نیم نگاهی هم به مسابقات جهانی بوداپست داشته باشیم. آرزوی قلبی ما حضور در المپیك 2020 توكیو است اما باید مسیرها هموارتر شود. استان های مختلف ما شرایط خوبی از نظر استخر مناسب ندارند و واقعا در مضیقه هستند. در این شرایط انتظار زیاد داشتن عادلانه نیست. نمی توانیم شرایط خودمان را با كشورهای دیگر كه شرایط بهتری از لحاظ تمرینی دارند؛ مقایسه كنیم. شناگران ما هفته پیش در تركمنستان بودند و چندین مدال كسب كردند. این كشور برای مسابقات داخل سالن استخر مجهز و جدیدی ساخته ولی ما بعد از استخر آزادی سال هاست كه چنین استخری را نداریم. بنابراین نباید انتظار پیشرفت زیادی داشت. اگر خواستار پیشرفت بیشتر هستیم باید در ساخت و تجهیز استخرهایمان بازنگری كلی داشته باشیم.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یكشنبه 17 اردیبهشت كاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی و به تهیه كنندگی محسن افضلی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یكشنبه ها ( بصورت یك هفته درمیان) از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)