جهان ورزش (ورزش های آبی) یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

ایمن سازی سواحل كشور

برنامه مجله ورزش های آبی یكشنبه 14 خرداد با حضور اسفندیاری، نائب رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی به بحث ایمن سازی سواحل كشور اختصاص داشت.

1396/03/16
11:55

به گزارش رادیو ورزش؛ اسفندیاری، نائب رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در خصوص ایمن سازی سواحل گفت: ایمن سازی سواحل جز وظایف وزارت كشور و تربیت نیروی انسانی برای نجات غریق جز وظایف فدراسیون ما است. تقریبا در تمام زمستان سال گذشته جلساتی را با این وزارتخانه برگزار كردیم و طی تحقیقانی كه از سواحل انجام دادیم؛ طرح های زیادی را برای ایمن سازی سواحل در نظر داریم تا بتوانیم از غرق شدگی افراد بخصوص در سواحل جنوبی و رودخانه های كشورمان جلوگیری كنیم. در گلستان، مازندران و گیلان شكل كار به درستی پیش رفته ولی هنوز ساماندهی كلی صورت نگرفته است.
وی در ادامه افزود: معمولا شهرداری ها، فرمانداری ها و استانداری ها متولی قرارداد بستن با نیروهای نجات غریق مستقر در سواحل هستند. سایر ارگان ها مثل وزارت بهداشت و درمان و هلال احمر نیز در كنار ما همكاری می كنند. مازندران استان پیشتاز و پرجمعیتی از نظر پذیرش مسافر و استفاده كنندگان از ساحل است و خوشبختانه از 3 خرداد 96 كار آغاز شده است. از روزهای تعطیلات عید كار نیروهای نجات غریق در بخش آقایان و بانوان شروع و كلاس های متعددی برای ارتقای سطح آمادگی نیروها برگزار شد. در حال حاضر 906 نفر در 367 نقطه حادثه خیز سواحل مازندران مستقر شدند. پرداخت حقوق این نیروها نیز از طریق قراردادی كه فرمانداری با هلال احمر بسته است؛ صورت می شود.
اسفندیاری تاكید كرد: توصیه ما برای استفاده كنندگان از سواحل این است كه شب ها برای شنا به سواحل نروند. زیرا احتمال خطر بیشتر است.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یكشنبه 14 خرداد كاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یكشنبه ها ( بصورت یك هفته درمیان) از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)