جهان ورزش (ورزش های آبی) یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

تاسیس مدرسه كایت بردینگ در كیش

برنامه مجله ورزش های آبی یكشنبه 28 خرداد با حضور حمید شمالی، رئیس انجمن كایت بردینگ به ارائه توضیحاتی درباره توسعه این رشته در سواحل كشور اختصاص داشت.

1396/03/29
09:24

به گزارش رادیو ورزش؛ حمید شمالی، رئیس انجمن كایت بردینگ اظهار كرد: انجمن كایت بردینگ ایران تحت نظر كمیته كایت بردینگ فدراسیون قایقرانی فعالیت می كند. ما جهت پوشش این رشته در سواحل بوشهر، بندرعباس، قشم و كیش با محوریت پایلوت جزیره كیش فعالیت می كنیم. جزیره كیش نوار ساحلی گسترده ای دارد و تقریبا هر سه روز یكبار باد مناسب رشته های بادی می وزد. به همین دلیل مدیران منطقه آزاد كیش، دكتر مونسان، امینی، رئیس فدراسیون قایقرانی و اعضای هیئت قایقرانی كیش بر رشته های مرتبط با باد تمركز بیشتری دارند.
از طرفی رشته كایت بردینگ هزینه تاسیساتی كمتری به نسبت سایر رشته ها دارد و در سراسر جهان به شدت در حال رشد است. به همین سبب در كشور ما در میان رشته های بادی در اولویت قرار گرفته است. اولین هدف ما همگانی كردن این رشته و هدف بعدی ورود به المپیك 2020 است. با معرفی این رشته به مردم و همگانی كردن آن استعدادها شناسایی می شوند و با سرمایه گذاری بر روی افراد مستعد می توان پرچم كشورمان را در المپیك2020 بالا برد. این رشته جز رشته های نمایشی المپیك است اما تصمیم نهایی داشتن مدال برای این رشته به مجمع عمومی سال 2017 فدراسیون بادبانی موكول می شود.
با برگزاری دوره های مربیگری تا حدودی خلا تربیت نیرو برطرف شده و دوره داوری را مهرماه برگزار می كنیم. علاوه بر این در آخرین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون قایقرانی كه به میزبانی مدیریت منطقه آزاد كیش برگزار شد؛ مصوب شد تا در حوزه ایجاد مدرسه كایت بردینگ در كیش اقدام شود تا سرمایه گذاری ما از مدارس مقطع راهنمایی تا دانشگاه و در رنج سنی 12 تا 24 سال باشد.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یكشنبه 28 خرداد كاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یكشنبه ها ( بصورت یك هفته درمیان) از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)